Anevrizma
Anevrizmaların Gösterdikleri Belirtiler ve Teşhis Yöntemleri

Anevrizma belirtileri nelerdir, hangi semptomlarla kendisini gösterir, anevrizma türlerinin belirtileri nelerdir, normal şartlar altında belirti göstermeyen anevrizmalar nasıl, hangi yöntemlerle teşhis edilir.

Berry Anevrizması Belirtileri Nelerdir ve Nasıl Tedavi Edilir?

Anevrizmanın en sık rastlanan çeşidi olan berry anevrizma; boyutları 10 mm. ile 20 mm. arasında değişkenlik gösteren ve erken önlem alınmadığı takdirde bireyin yaşamını tehdit eden bir hastalıktır.

Anevrizma Ameliyatları, Çeşitleri, Komplikasyonları ve Ameliyat Sonrası

Anevrizma ameliyatlarının özellikleri, hangi şekillerde ameliyatların gerçekleştirildiği, ameliyat türleri, ameliyatların özellikleri ve ameliyat sonrası oluşan komplikasyonlar hakkında makale

Anevrizma Hastalığı, Türleri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Anevrizmanın ne tür bir hastalık olduğu, hangi çeşitlerinin bulunduğu, özelliklerinin neler olduğu ve bu hastalıkta dikkat edilmesi gerekenler üzerine makale.

Aort Anevrizması Ameliyatı – Riskleri – Ameliyat Sonrası Bakım

Genellikle elli yaş ve üzeri erkeklerde görülen Aort Anevrizması Ameliyatları açık ve kapalı yöntemle yapılabilmektedir. Ameliyat sonrası iyi bir bakımla hasta kısa sürede normal hayatına dönebilmekte.

Aort Anevrizması, Tanımı, Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Aort anevrizmasının nasıl bir hastalık olduğu, belirtilerinin neler olduğu, hangi yollarla tedavi edildiği ve türlerinin neler olduğu üzerine makale.

Anevrizma Hastalığının Tedavisinde Kullanılan Yöntemler

Atardamarın yapısındaki bozuklukların meydana getirdiği bir hastalık olan anevrizma; endovasküler teknik ve cerrahi teknik olmak üzere iki farklı yöntemle tedavi edilebilir.

Beyin Anevrizması Belirtileri, Nedenleri ve Tedavi Yöntemleri

Beyin anevrizması, beyindeki atardamar üzerinde meydana gelen ve git gide incelen ve en ince olduğu noktada bir baloncuk oluşumu sonrasında patlayan bir durumdur. .

Beyin Anevrizma Ameliyatı, Ameliyat Türleri ve Komplikasyonları

Beyin anevrizma ameliyatı,ameliyat türlerinin neler olduğu, ameliyat sonrası iyileşme süreci, nelere dikkat edilmesi gerektiği ve komplikasyonları üzerine makale.

Kalp Anevrizma Ameliyatı ve Riskleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kalp anevrizmasında Aort üzerinde oluşan genişlemeler başrol oynar. Atardamarlar üzerinde görülen bu deformasyon sonucunda baloncuklar risk oluşturabilir.

Asendan Aort Anevrizması Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Asendan Aort Anevrizması olarak tanımlanan durumun her zaman meydana gelebilecek bir vaka olmadığını söylemek gerek. Ancak tanım olarak sıklıkla karşılaşılabileceğimiz doğru.

Sakküler Anevrizma Rahatsızlığının Risk Faktörleri ve Tedavisi

Sakküler anevrizma olarak tanımlanan damar sorununda kesecik şeklinde oluşmuş bir bölüm görünür. Damar yapısının dışına taşan bir oluşumdur.

© 2017-2023 – Kan damarları ve Hastalıkları

Bu sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirme amaçlıdır! Anlatılan tedavi yöntemleri, ilaç isimleri ve beslenme önerileri doktor ve diyetisyen kontrolü olmadan uygulanmamalıdır. İletişim ve Reklam Formu