Arter
Umblikal Arter Görevleri, Bağlı Hastalıkları ve Tedavisi

Umblikal arter olarak adlandırdığımız oluşumun bebeğe bir çok etkisi bulunmaktadır. Sağlık açısından birden farklı anomalileri açığa çıkaran bu sağlık problemi hayati önem taşır.

Popliteal Arterin Vücuttaki Konumu ve Bu arterden Tansiyon Alınması

Popliteal arterler ayaklarda dizin arkasında yer almaktadır. Eklemlee ve bacaklardaki kan dolaşımını sağlamakla kalmayanbu atardamarlar aynı zamanda kasları da beslemektedir.

Tek Umblikal Artein Nedenleri ve Uygulanan Tedaviler

Tek umblikal arter nedir, nasıl bir rahatsızlıktır, neden meydana gelir, kimlerde görülür tedavi yolları nelerdir, tedavi yöntemleri nasıl uygulanır hakkında makale.

İliak Arter, Görevleri ve Meydana Gelen Hastalıklar

İliak arter nedir, nerede bulunur, vücuttaki görevleri ve fonksiyonları nelerdir, anatomisi nasıldır, ne tür hastalıklar ve rahatsızlıklar meydana geldiği, hastalıkları sebepleri hakkında makale.

Vücutta Bulunan Alterler Hakkında Detaylı Bilgiler

Arterler; kalpten aldıkları kanın vücutta bütün organlara, dokulara ve hücrelere dolaşımını sağlamakla kalmayıp aynı zamanda kalbi bütünleyen ve tamamlayan organlardır.

Arteriografi Uygulamaları Avantajları ve Dazeantajları

Gelişen tıp bilimlerinin en önemli uygulamalarından biri olan arteriografik incelemeler; damarların ve çevresinde oluşabilen tümör gibi hastalıkların tedavisinde yol gösteren önemli bir müdahaledir.

Pulmoner Arter Basıncı ve Hastalıkları

Pulmoner arter nedir, anatomisi nasıldır, ne tür görevler yapar, pulmoner arter basıncı nedir, nasıl ölçülür, pulmoner arterde meydana gelen hastalıklar nelerdir.

Ortalama Arteryal Kan Basıncı Hakkında Bilgiler

Ortalama arteryal kan basıncı değerleri; bilhassa acil hastalar için doktorların hastaları takipleri ve tedavisi konusunda kullandığı en önemli kaynaklardan biridir.

Koroner Arter Hastalıkları Hakkında Önemli Bilgiler

Bütün hayati organları etkileyen koroner arter hastalıkları; genellikle ileri yaşlarda görülmekte olup, son zamanlarda ölüm oranlarının ağırlıklı yüzdesini oluşturmaktadır.

Renal Arter Stenozu Hastalığı ve Tedavi Yöntemleri

Renal arter stenozu nasıl bir hastalıktır, ne şekillerde neden dolayı meydana gelir, nasıl teşhis edilir, belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir hakkında makale.

Karotis Arterin Görevleri, Meydana Gelen Hastalıklar ve Tedavileri

Karotis arter nerede bulunur, hangi görevleri yerine getirir, fonksiyonları nelerdir, ne tür hastalıklar meydana gelir, bu hastalıklar hangi tedavi yöntemleriyle nasıl tedavi edilir.

Nabız Alınan Damarların Yerleri ve Olması Gereken Değerler

Nabız alınan damarların yerleri birçok kişi tarafından bilinmiyor. Oysa ana arterler üzerinden geçen kan akışı bile nabzı hissetmemiz için yeterlidir.

© 2017-2024 – Kan damarları ve Hastalıkları

Bu sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirme amaçlıdır! Anlatılan tedavi yöntemleri, ilaç isimleri ve beslenme önerileri doktor ve diyetisyen kontrolü olmadan uygulanmamalıdır. İletişim ve Reklam Formu