Bacak Damar Tıkanıklarına İyi Gelen Bitkisel Tedavi Yolları

Bacaklarda damar tıkanıklığı için bitkisel çözüm arayışı halen daha sürüyor. Doğada bu amaçla kullanılan birçok meyve ve bitki bulunduğunu ise İbrahim Saraçoğlu gibi uzman isimlerden öğrenebiliyoruz.

Bacaklarda damar tıkanıklığı ile varis aynı şey olmamakla beraber birbiriyle bağıntılı bir çerçevede incelenebilir. Vücudumuzun her noktasını saran damar ağının bacaklar gibi ciddi sorunlara yol açabildiği bölgeler bulunmaktadır. 

Bacaklardaki Damar Tıkanıklığının Bitkisel Çözümü

Bacaklardaki damar tıkanıklığına bitkisel çözüm arayan herkesin beklentisi yan etkilerden arınmaktır. Farklı bileşenlerle üretilmiş ilaçlarla medikal tedavi veya lazer gibi yöntemlerden ziyade bacakta oluşan tıkanıklıkları açmanın bir yolunu aramaktadırlar. Varis şikâyeti ile son derece ciddi bir süreç yaşandığı için damar tıkanıklıkları önemsenmelidir. Fakat genel anlamda damar tıkanıklığı denildiği an çok ciddi bir sorunla karşı karşıya kaldığımızın bilincinde olmayız.

Atardamarlar taşıdıkları oksijen yüklü kanı alarak vücuda servis ederler. Kan dolaşımı devam eder ve kirli kanı toplardamarlar vasıtasıyla devir daim ettirmiş oluruz. Olası bir damar tıkanıklığı ise tüm bu işleyişi yavaşlatır veya durdurma noktasına getirir. Ciddi damar tıkanıklıkları ile geçici veya kalıcı fizyolojik rahatsızlıklar geçirilebiliyor. Bacaklarda damar tıkanıklığı tedavisi için bitkisel yöntemlerin araştırılması bu yüzden önem addediyor.

Normal şartlarda doğada yetişen bitkilerin sağlığımıza katkıları ciddi boyutlara ulaşabiliyor. Bu aşamada da damar tıkanıklığına iyi gelen yiyecekler ön plana çıkmaktadır. Ancak bitkilerle veya beslenme düzeni ile bu tedaviyi uygulamadan evvel hayat standartlarınızı olumlu bir biçimde değiştirmelisiniz. Hareketler, egzersiz programları, doğru ve dengeli beslenme, sigarayı bırakma gibi adımları uyguladığınızda doğal çözümünü bulmuş olacaksınız. Çünkü önlemeyi başarmak bile tedavi açısından önemli bir faktöre dönüşecektir.

Bacaklarda Damar Tıkanıklığı İçin Bitkisel Tedavi

Sarımsak-Maydanoz-Limon

Bacakta damar tıkanıklığı tedavisi için birçok farklı yöntem bulunuyor. Bunlar arasında bitkisel olan tedavi tercih edilecekse uzman bir ismin yardımına başvurmanız gerekecektir. Örneğin iyi gelen bitkiler veya bitkisel tedavi metotları belli olsa da Profesör Dr. İbrahim Saraçoğlu veya Prof. Doktor Ahmet Maranki gibi isimleri baz alabilirsiniz.

Bu gibi alanında uzman bitkisel tedavi duayenlerinin ise önerilerinde hemen hemen benzer noktalara rastlayabiliyoruz. Bacaklardaki damarların tıkanması ile uygulanabilecek tedavinin ana kaynağında üç önemli malzeme bulunuyor.

 • Maydanoz
 • Limon
 • Sarımsak

Belirtileri gözle görülebilir düzeyde olan bacakta damar tıkanıklığı doğrudan karşınıza çıkabilir. Gördüğünüz an mutlaka bir doktora başvurmalı veya doğal tedavi metotlarını uygulamaya başlamalısınız.

En sık uygulanan metot ise Sarımsak, Maydanoz ve Limon ile hazırlanan kürdür. Bizzat İbrahim Saraçoğlu tarafından bizlere sunulmuştur.

 1. Yaklaşık 10-15 adet maydanozun yaprağını saplarıyla beraber mutfak robotuna atınız.
 2. İri bir sarımsak içerisinden çıkaracağınız tek dişi mutfak robotuna atınız.
 3. Taze olarak sıkacağınız iki yemek kaşığı limonu ekleyiniz.
 4. Tercihinize göre yarım bardak olabileceği gibi önerilen bir bardak suyu ekleyiniz.
 5. Robotu çalıştırarak tüm parçalar çok ufak parçalara kesilinceye kadar işlemi sürdürünüz.
 6. Yaklaşık 1-2 dakikalık süreçte karışım tamamıyla içilebilir kıvama gelecektir.
 7. Dinlendirdikten sonra kahvaltının öncesinde tüketmeye başlayabilirsiniz.
   
Ne Zaman Kullanılır Sabah kahvaltıdan 20-30 dakika önce
Günde Ne Kadar Kullanılır Yalnızca sabahları 1 bardak
Ne Kadar Süreyle Kullanılır En az 36 gün
Uygulama Sıklığı Nedir 9 Gün Kür, 3 Gün mola

Bacaklardaki Damar Tıkanıklığına İyi Gelen Bitkiler

Bacaklarda damar tıkanıklığına iyi gelen birçok besinden söz edilebilir. Bitkiler burada faydaları ile genel damar sağlığı haricinde varis gibi rahatsızlıklar için kullanılabiliyor. Haliyle bitkisel tedavi metotlarını tercih etmeden evvel bir doktora başvurmanız kesinlikle tavsiye edilmektedir. Bazen dermatolojik problemler veya farklı bir damar rahatsızlığı olabiliyor.

Her zaman sigara veya yanlış beslenme kaynaklı lipid birikimine dayalı tıkanıklıklarla karşılaşılmıyor. Çeşitli dolaşım bozuklukları, kapakçık sorunları veya fizyolojik problemler bu gibi sorunlara neden olabilir. Bitkisel tedavisine baktığımızda bacak üzerinde kılcal damar tıkanıklıkları dahil olmak üzere yoğun bir gözlem yapılabiliyor. Doğada ise bacaklardaki damar tıkanıklığının bitkisel tedavisi için aşağıdaki öneriler son derece olumlu sonuçlar vermektedir.

 • Maydanoz
 • Sarımsak
 • Limon
 • Yeşil Çay
 • Ispanak
 • Nar
 • Kuşkonmaz
 • Brokoli
 • Elma
 • Zerdeçal
 • Avokado

Yukarıda yer alan bitkiler ve meyveler tamamıyla damar tıkanıklığına iyi gelen besinler arasındadır. Bitkisel tedavi formlarını belirlenmiş dozajlarda uygulayın ve mutlaka doktorunuza ya da eczacınıza danışarak kullanın. Beklenmedik bir etkinin görülmesi, damar tıkanıklıkları veya büzüşmeleri gibi sorunların artması halinde vakit kaybetmeden uzman bir doktora başvurun.



1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

© 2017-2024 – Kan damarları ve Hastalıkları

Bu sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirme amaçlıdır! Anlatılan tedavi yöntemleri, ilaç isimleri ve beslenme önerileri doktor ve diyetisyen kontrolü olmadan uygulanmamalıdır. İletişim ve Reklam Formu