Belirtileri
Damar Kasılması Belirtileri, Sebepleri ve Tedavi Yöntemleri

Damar kasılması durumu, kişinin atar damarının duvarında oluşan sertleşme sonucunda meydana gelen bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlık kişinin vücudundaki yağ oranına bağlı olarak meydana gelebilmektedir.

Bilekte, Göğüste ve Kılcallarda Damar Morarması Nedenleri

Vücudun farklı bölgelerinde damar yapılarının bozulması nedeniyle oluşan morluklar görülebilir. Bu morluklar bazen tedaviye ihtiyaç duyarken bazen de kendiliğinden ortadan kalkabilir.

Şakakta Damar Atması, Neden Olan Rahatsızlıklar ve Tedavisi

Şakakta bulunan damarlar neden atar, hissedilenbu atım hangi nedenlerden dolayı kaynaklanır, hangi hastalıklar bu duruma sebep olabilir, damar atmasının tedavi yöntemleri nelerdir.

Damar Seğirmesi Sebepleri, Semptomları ve Tedavi Yolları

Damar seğirmesi belirtileri çoğunlukla bacakta görülür. Diğer taraftan önemli arterlere yakın bölgelerde gözlemlendiğinde risk oluşturabilir.

Damar Atması Nedenleri ve Tedavisinde İzlenecek Yollar

Damar atması; bağlı bulunduğu duruma göre risk unsuru taşıyabilmektedir. Damar tıkanıklığı veya kan hastalıklarından oluşabileceği gibi`; sıradan, endişe uyandırmayan bir nedenden kaynaklanabilir.

Avuç İçi Damar Morarmasının Nedenleri ve Tedavi Yolları

Avuç içi damarlarının morarması neden kaynaklanır, hangi sebeplerden meydana gelir, tedavisinde kullanılan yollar nelerdir, tedaviler hangi şekillerde edilir uygulanır hakkında makale

Başta Damar Atması, Nedenleri, Bağlı Olduğu Hastalıklar ve Tedavisi

Her insan vücudunda; boyunda, kollarda, bacaklarda, karın gibi bölgelerde rastlanılan damar atmaları arasında en tehlikeli olan kuşkusuz ki; başta olan damar atımları olmaktadır.

Damar Atmasının Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi

Damar atmaları karın, boyun, kollarda ve bacaklarda oluşabilmektedir. Bazı durumlarda önemsiz bir temele dayanan damar atması ciddi bir sağlık sorunun belirtisi de olabilmektedir.

Karında Damar Atması Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi

Karında damar atması bazen hamilelik, aşırı zayıflık gibi basit durumlara bağlıyken; bazen de aort anevrizması gibi ciddi ve büyük risk taşıyan sağlık probleminden kaynaklanabilmektedir

Ayakta Damar Atması Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi

Bacak damar atması bazen kalp veya damar hastalıklarının belirtilerinden biri olabileceği gibi bazı durumlarda stres, basınç, yorgunluk gibi sıradan ve önemsiz bir neden de olabilir.

Sağ ve Sol Kolda Damar Atması, Nedenleri, Tedavisi

Kolda damar atması bazı durumlarda yorgunluktan, aşırı baskıdan, yanlış ve ters pozisyonlardan kaynaklanırken bazı durumlarda ise kalp veya damar hastalıklarının belirtisi olabilmektedir.

Memede Damarlanma Nedenleri, Belirtisi, Tedavisi

Memede oluşan damarlar bazı durumlardatehlike arz etmezken; bazı durumlarda ise tam tersi kanser gibi tehlikeli bir hastalık habercisi de olabilmektedir. Bu yüzden düzenli kontroller önem taşır.

© 2017-2024 – Kan damarları ve Hastalıkları

Bu sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirme amaçlıdır! Anlatılan tedavi yöntemleri, ilaç isimleri ve beslenme önerileri doktor ve diyetisyen kontrolü olmadan uygulanmamalıdır. İletişim ve Reklam Formu