İbrahim Saraçoğludan Beyin Damar Tıkanıklığı için Bitkisel Kürler

İbrahim Saraçoğlu bitkisel tedavi noktasında sağladığı özel kür tarifiyle beyinde damar tıkanıklığına çözüm bulabilmektedir. Felç ve inme gibi durumlarda uygulanabilecek bir tedavi metodudur.

Beyin yapımız ve oluşabilecek en ufak problem hayatımızı felç edebilir. İnme dediğimiz ani duyu ve kuvvet kaybının kalıntısı olarak hayatımız boyunca büyük bir sendromla karşı karşıya kalabiliriz.

Beyin Damar Tıkanıklığı için Bitkisel Tedavi

İbrahim Saraçoğlu, beyin damar tıkanıklığı denildiğinde ekstradan özen göstererek önerilerini sunuyor. Çünkü beynimiz bizi diğer tüm canlılardan ayıran en temel özelliğimizdir. Haliyle yaşanan sürecin sağlığımız açısından risk faktörü taşıdığını söylemek gerek. Yediğimiz besinler başta olmak üzere beyin sağlığını olumsuz yönde etkileyebilirler. Aslında burada beyinden ziyade damar yapısında meydana gelebilecek tıkanmalardan söz edebiliriz.

Beyin damar tıkanıklığı kürü olarak uygulanan bitkisel formlara baktığımızda standardın dışına çıkmayan bir damar tıkanıklık tedavisiyle karşılaşıyoruz. Beyinde mevcut tıkanıklığın damar üzerinde olmasından ötürü damarları açan tüm bitkisel kürlerin bize yararlı olacağını söyleyebiliriz.

Bitkisel tedavi deyince ilk akla gelen isim olan Prof. Doktor İbrahim Saraçoğlu çok sayıda öneriyi bizlere sunuyor. Kür tarifini standart olarak maydanoz, sarımsak, limon suyu ve su olarak nitelendiren İbrahim hocanın bitkisel tedavi haricinde de önerileri bulunuyor.

Aslında yine doğal ve bitkisel bir etkiden söz etmek mümkün olabilir. Zira beyin sağlığına iyi gelen yiyecekler ve bitkisel besinler ile damar sağlığımızı da koruyabileceğimizi vurguluyor. Böylece hem beyin damarlarında hem de genel anlamda bir damar açan kür tanımını yapmak pekte yanlış olmayacaktır. Zaten Türkiye’de en çok tercih edilen damar tıkanıklığına bitkisel tedavi metodu olarak kullanımı revaçtadır.

Beyin damarlarına iyi gelen kür tarifi

Maydanoz Kürü

İbrahim Saraçoğlu beyin damarlarında tıkanıklık tedavisi için bitkisel anlamda bir kür öneriyor. Ancak burada asıl önemli olan unsurlardan bir diğeri tüketeceğiniz besinler oluyor. Beyin damar tıkanıklığı denildiğinde inme, felç gibi rahatsızlıkların kısmi veya kalıcı olarak görülebilme ihtimali bir hayli yüksek oluyor. Tüm düşünce ve duyu sistemimizi etkilediği için olası bir damar tıkanıklığı ile konuşma yetisini kaybeden, görme bozuklukları yaşayabilen insanlar olduğunu unutmamak gerekir.

Haliyle aşağıda tarifi verilen İbrahim Saraçoğlu’nun beyin damarlarındaki tıkanıklığın tedavisi için önerdiği bitkisel kürü aksatmadan uygulayabilirsiniz.

Beyin Damar Tıkanıklığına İyi Gelen Maydanoz-Sarımsak Kürü

Aslında damar tıkanıklığına iyi gelen bir kür olarak herkesin favorisi olduğunu söyleyebiliriz. Kalp ve damar sağlığı açısından önemli olduğu gibi beyinde damar tıkanmalarını önlemesi ile bilinir. İbrahim Saraçoğlu tarafından belirlenmiş olan periyotlar eşliğinde uygulanır.

Kürün Malzemeleri

Kürü hazırlamak için öncelikle 10-15 sap kadar maydanoza ihtiyacınız var. Bunları miksere attıktan sonra kabuklarından ayırarak 1 diş iri sarımsak eklemelisiniz. Eğer tansiyon sorununuz yoksa 2 yemek kaşığı limon suyu sıkarak ilave edin. İçeceğiniz miktara bağlı olarak klorsuz su eklemeniz gerek. Burada da yarım bardak veya bir bardak tercih edilebilir.

Kürün Hazırlanışı ve Kullanımı

Malzemelerin hepsini mikser veya blender yardımıyla karıştırmalısınız. Bu karıştırıcının kesme aşamasında olması ve tamamıyla un ufak ederek sıvı forma getirmesi gerekmektedir. Kullanımı için önerilen süreç kahvaltıdan 20 dakika öncesidir.

Kürün Uygulaması

Kürü sarımsak ve maydanoz kullanarak hazırladıktan 3 gün sonra sarımsak kullanmadan hazırlamalıyız. üç gün bu şekil kullandıktan sonra tekrardan sarımsak ve maydanoz ile hazırlayıp tüketebiliriz. Böylece 9 gün boyunca 6 günü sarımsaklı, 3 günlük arada ise sarımsaksız olarak uygulamış oluruz. En önemli nokta ise 9 günün ardından 3 gün mola verecek olmamızdır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından belirtilen beyin damar tıkanıklığına iyi gelen ve tedavi aşamasında da kullanılan diğer besinler ise şu şekildedir.

  • B1, B2, B6, B12 Vitaminlerini İçeren Yiyecekler
  • Zeytinyağı
  • Kayısı Kurusu
  • Badem
  • Ceviz
  • Keten Tohumu
  • Balık ve Deniz Ürünleri

Bu aşamada yediğimiz kadar yemememiz gereken besinlerde ön plana çıkmaktadır. İbrahim Saraçoğlu bitkisel tedavi uzmanı olarak bize şekerden, kompleks gıdalardan, kızartmalardan uzak durmamız konusunda uyarılarda bulunuyor.

İbrahim Saraçoğlu kürlerinin bitkisel anlamda şifa deposu olduğundan şüphe yok. Ancak burada beyin damar tıkanıklığı konusunda birçok bilgi paylaşıldığını söyleyebiliriz. Yağ oranının çok yüksek olduğu belirtilen beynin doğru beslenme ile sağlığına kavuşabileceğinin üzerinde duruluyor. Omega 3 ve Omega 6 gibi yağ asitleri, B vitaminleri grubu son derece önemli görülüyor.

Parkinson, Alzheimer ve sinir motor hücrelerini etkileyen birçok faktörün beslenme kaynaklı olduğu biliniyor. Bunların devamında ise beyinde damar tıkanıklığı çok net görülebiliyor.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

© 2017-2024 – Kan damarları ve Hastalıkları

Bu sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirme amaçlıdır! Anlatılan tedavi yöntemleri, ilaç isimleri ve beslenme önerileri doktor ve diyetisyen kontrolü olmadan uygulanmamalıdır. İletişim ve Reklam Formu