Beyin Damar Tıkanıklığı İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Beyin damarları tıkanıklığında; tedaviye şifalı bitki kürleri olumlu destekler vermektedir. Tıkalı olan damarların açılmasına yardımcı olabildiği gibi, damarların tıkanmasına da engel olmaktadırlar

Beyin Damar Tıkanıklığına Bitkisel Çözüm

Beyne giden kan damarlarının birden bire tıkanması sonucu inme, yürümede güçlük, konuşma da sıkıntı, görme duyularında bozukluk, vücutta bulunan kuvvetin aniden kaybedilmesi gibi sonu ölüme varan ciddi sorunlar ortaya çıkar. Ellili yaşlar ve üzerinde görülen beyin damarı tıkanıklığı tedavisinde bitki kürleri düzenli uygulanırsa altı ay gibi kısa bir sürede tedavideki etkisini göstermektedir.

Tedavi için bitki kürlerinin herhangi bir uzmana danışılmadan bilinçsiz bir şekilde kullanılması yarardan çok zarar getirmektedir. Özellikle farklı hastalıkları olanların ya da damar tıkanıklığının altında yatan neden belirlenmeden bitki kürleri kullanılmamalıdır.

 Beyin Damar Tıkanıklığı Bitkilerin Yararları

 Alıç; Hem çiçeği hem de yaprakları aynı anda beyin damarları tıkanıklığının açılmasında oldukça olumlu sonuçlar vermektedir. At kestanesi, limon, Kırmızı biber, havuç, sarımsak, ceviz, soğan, melisa otu , demir dikeni, nar, karabaş otu, enginar, papatya gibi bitkiler bu hastalığın tedavisinde şifalı bitkiler arasında yerlerini almaktadır. Fakat bu bitkilerin tedavi amacı ile kullanılmadan önce konu ile ilgili uzman bir doktora danışılması gerekmektedir. Şeker hastaları, kortizon zorunu ya da tansiyon sorunu olan hastalar gibi bazı bitkileri dikkatli kullanması gereken hastaların bilhassa tedavide şifalı bitkilerin kullanılmasında tedbirli ve kontrollü olması önemli bir ayrıntıdır.

Beyin Damar Tıkanıklığında Şifalı Bitkiler

Beyin Damar Tıkanıklığına İyi gelen Bitkiler

 • Alıç
 • Limon
 • Sarımsak
 • Soğan
 • Ceviz
 • Melisa Otu
 • Havuç
 • Kırmızı Biber
 • Demir Dikeni
 • Karabaş Otu
 • Nar
 • At kestanesi
 • Enginar
 • Ökse Otu
 • Papatya

Beyin Damarları Tıkanıklığına İyi Gelen Bitkiler

Beyinde bulunan damarların tıkanıklığı neredeyse tüm vücudun fonksiyonlarını etkiler yaşam kalitenizi sıfırlar. Bu damarların tıkanması sonucunda; beyne giden kanda azalmanın olması ya da bu kan alımının tamamen durması halk arasında inme ya da felç diye adlandırılan, büyük sıkıntılara neden olan, ciddi bir sağlık sorunu oluşturmaktadır.

 Beyin Damar Tıkanıklığı İçin Bitki Kürleri

Beyinde bulunan damarların tıkanması yüzünden kaynaklanan ciddi sağlık sorunları; günümüzde oldukça artmaktadır. Hemen hemen tüm sağlık sorunlarında olduğu gibi, vücudun en önemli parçası olan beyindeki damar tıkanıkları konusunda da bitkilerle tedavi oldukça başarılı olmaktadır.

Beyine giden damarların tıkanmasını engellemek ya da tıkalı olan damarların açılmasına yardımcı olmak amacı ile birçok bitkisel kür uygulanmaktadır. 

Bu kürlerden bazıları;

Sarımsak, Maydanoz ve Limon Kürü

Tıkanlı damarın açılmasında oldukça olumlu sonuçlar veren bu kür; maydanoz, sarımsak ve limon ile yapılır. Bir tutam (yaklaşık on beş on altı tane maydanoz), bir diş sarımsak ve bir ya da iki çorba kaşığı limon bir bardak steril edilmiş temiz suyla bir blender yardımı ile iyice ezilerek karıştırılır. Hazırlanan bu kür her sabah hiç aksatılmadan düzenli olarak kahvaltıdan on beş yirmi dakika önce içilir.

Sarımsak, maydanoz ve limondan oluşan bu kür dokuz gün devam eder. Uygulama sırasında püf noktası; bu kürü üç gün sarımsakla üç gün sarımsaksız şeklinde devam etmektir.

Alıç Otu Kürü

Hem yaprakları hem de çiçekleri beyin damar tıkanıklıklarının açılması konusunda oldukça başarılıdır.  Günde üç kere kullanılan bu kürü hazırlamak çok kolaydır. Kurumuş halde her yerden temin edebileceğiniz bu bitkiden bir tutam ( yaklaşık üç çay kaşığı) alınır ve çay gibi yirmi dakika demlendikten sonra bir fincan içilir. Acımsı bir tadı bulunan alıç otunu tatlandırmak için dilenirse bal ilave edilir.

Soğan Kürü

Soğan kürü beyin damar tıkanıklığı tedavisinde kullanılan faydalı bir bitkidir. Bu kürün hazırlanması da oldukça kolaydır. Ev ortamında rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bu kürü ya sabah uyanır uyanmaz ya da yatmadan hemen önce uygulayabilirsiniz. Bir büyük soğanı soyup ince ince doğradıktan sonra, bir bardak kaynamış suda dinlenmeye bırakıyoruz. Soğanın bulunduğu su soğuyunca süzüp suyun içiyorsunuz.

Havuç Suyu Kürü

Her gün bir bardak havuç suyu içmek damarların tıkanmasını önleyeceği gibi, tıkalı olan beyin damarlarının açılmasında da yardımcı olmaktadır.

Ceviz Suyu Kürü

Birkaç tane cevizin içi kabuğundan ayrılarak bir gece temiz su içinde bekletilir. Ertesi sabah aç karnına içilen ceviz suyu; tıkanıklık olan damarların açılmasında tedavi edici özelliğe sahip olmaktadır.

Karabaş Otu Kürü

Kolay hazırlanan bu kürün de tedavi edici etkisi bulunmaktadır. Karabaş otu her yerden kolayca temin edilir. İncecik doğranıp; yine doğranmış limon ile birlikte on ya da on beş dakika kaynatılır. Kaynamış olan karabaş otu ve limon suyu süzülerek oda sıcaklığında soğutulup içilir.

Nar Kürü

Günlük hayatımızda yeri olan nar; yenilerek ya da suyu içilerek; damar açıcı ya da damar tıkanıklığı önleyici etkisi olduğunu biliyor muydunuz? Hazırlamak için uğramayacağınız direk yiyebileceğiniz nar; tedavide oldukça ekilidir.

At Kestanesi Kürü

At Kestanesi Kürü

Dört beş adet at kestanesini rendeleyip saf zeytinyağı içinde yirmi gün bekletiyorsunuz. Güneş ışığında arada karıştırılarak bekletilen bu kür tedavide etkendir.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

© 2017-2024 – Kan damarları ve Hastalıkları

Bu sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirme amaçlıdır! Anlatılan tedavi yöntemleri, ilaç isimleri ve beslenme önerileri doktor ve diyetisyen kontrolü olmadan uygulanmamalıdır. İletişim ve Reklam Formu