Beyin Damarlarında Daralmalarına İyi Gelen Bitkiler

Beyin damarlarında oluşan daralmalar; damar tıkanıkları arasında en fazla risk taşıyanıdır. Bu nedenle tedavisi oldukça önemli olmaktadır. Bitki kürleri bu hastalığın tedavisinde başarılı olmaktadır.

Beyin Damarlarında Daralma Bitkisel Tedavi

Kanın içinde bulunan kolesterol ilerleyen zaman süresinde yavaşça soba borusunda biriken kurum gibi damarlarda birikir.  Bir süre sonra birikmeye başladığı damarı tıkar ve zamanında tedbir alınmazsa çok ciddi sağlık sorunlarına sebebiyet verir. Bilhassa beyin damarlarında olan daralma ve tıkanmalar; insan sağlığı açısında büyük sıkıntılar doğmasına neden olur. Beyin damarlarında olan tıkanmanın nedeni sadece damarlarda biriken kolesterol oranından ibaret değildir. Vücudunuza karşı gösterdiğiniz ilgisizlik hayatınızda kendinize karşı yapmış olduğunuz sorumsuzluk bu daralmaların ana nedenidir.

Hareketsiz bir hayat felsefesi, spor ve egzersizlere zaman ayıramamak; alkol ve sigaranın verdiği zararları önemsemeden bağımlılık derecesinde kullanmak, stres, sağlıksız ve düzensiz beslenmeye bağlı olarak damar tıkanıklıkları oranları günümüzde artık göstermektedir.

Son zamanlarda alternatif tıp olarak adlandırılan bitkisel tedavi yöntemleri ve hazırlanan kürler beyin damar daralmalarında yardımcı bir tedavi olarak başarılı sonuçlar vermektedir.

Bitki Kürleri

Konusunda uzman pek çok doktor bu bitki kürleri konusunda başarılı sonuçlar elde etmektedir.. Bu kürler düzenli ve yerinde kullandığı zaman tedavide olumlu sonuçlar vermektedirler.

Beyin Damar Daralmalarında Bitki Kürleri

Beyin damalarının tıkanıklığına iyi gelen bitki kürlerinden bazılarına şu şekilde örnek verebiliriz:

Maydanoz-Sarımsak-Limon Kürü

Damar tıkanıklığına iyi gelen bitkiler Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen özel bir kür damar tıkanması konusunda denenmiş ve tedavideki başarısı test edilmiştir.

Hazırlanması ve uygulanması çok basit olan bu özel kürde on beş on altı tane saplı maydanoz, bir diş sarımsak ve bir limon yeterli olmaktadır.

Her içimde taze yapılması bekletilmeden içilmesi gereken bu kür, yaklaşık üç hafta içinde başarılı sonuçlar vermektedir. İki çorba kaşığı taze sıkılmış limon, maydanozlarla ve kabukları soyulup doğranmış sarımsakla birlikte mutfak robotundan yarım bardak temiz klor bulunmayan su eklenerek geçirilir. Püre haline gelince direk bekletilmeden içilir. Bu kürü kahvaltı yapmadan yarım saat önce aç karnına kullanmak gerekmektedir. Dokuz gün devam edecek olan bu uygulamada önemli olan nokta sarımsak kullanımıdır. İlk üç günden sonraki üç günde kür hazırlanırken içinde sarımsak bulunmamalıdır. Sonraki üç günde hazırlayacağınız küre tekrar sarımsak eklemeniz gerekmektedir.

Melisa Otu Kürü

Demlenerek hazırlanan bu kürde bir bardak sıcak su içine bir tutam melisa otunun iyice ufalayarak koyun.  On dakika demlendikten sonra ılık olarak tüketeceğiniz bu kürü günde iç kere uygulamanız yeterli oalcaktır.

Diş Otu Kürü

Demlenerek uygulanacak bu kürün damar tıkanıklığını açma konusunda başarısı göz ardı edinilemez. Bir bardak kaynar suya bir tutam diş otu eklenir ve on dakika civarında demlenmesi için beklenilir.  Bu kürü günde iki ya da üç bardak içmeniz yeterli olacaktır.

Hayıt Otu Kürü

Yaklaşık bir litre suyun içine yüz gram hayıt otu eklenir. On dakika civarında kaynatılır. Kaynayan kür ocaktan alınır. İçine iki tane aspirin atılır. Bir taze organik limon suyu sıkılır. Otuz gram karabaş otuyla on gram melisa otu eklenir ve on dakika bekletilerek süzülür. Bu kürü uygularken önemli olan ayrıntı hazırladığınız bu kürü aynı gün içinde tüketmeniz gerektiği hususudur.

Kişniş Kürü

Havanda dövülerek toz haline getirilen kişniş, bir bardak suya eklenir ve yaklaşık on beş dakika kadar bekletilir. Sabahları ve akşamları aç karnına içilen kişniş kürü, kortizon oranını dengeler, diyabet ve klesterole çözümdür. Damar tıkanmalarının açılmasından etken rol oynar.

İyi Gelen Bitkiler

Bilim adamları tarafından yapılan araştırmalar sonucunda beyin damar tıkandıklarında tedavi ile ilgili en önemli adım beslenmenin ve yaşam şeklinin düzenlenmesi yolunda atılır. Hayatınızdan önce her türlü kızartma ve hazır gıdaları çıkarmanız gerekmektedir. Beyin damarınızın en büyük düşmanlarından biri patates kızartması, pizza, hamburger, kebaplar ve abur cuburlar olmaktadır. Damar tıkanmasının en önemli nedenlerinden biri yanlış beslenmedir

Her türlü lifli sebze ve meyveler bu konuda tedaviye destek olmaktadır. Kepekli tahıl ürünleri, yulaflı besinler, fasulye, enginar, soğan, havuç, sarımsak, elma, domates, brokoli, nar hem kolesterolü düşüren hem de tansiyonu dengeleyerek kan basıncı düzenleyen besinler arasında bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, yeşil çay, badem, greyfurt, üzüm, şeftali ve biberiyenin de damar tıkanıklığı konusunda verdiği katkıyı göz ardı etmemek lazım. Her ne kadar beyin damar tıkanıklıkları konusunda doğal olmayan şekerlerden uzak durun deseler bile günde yenecek kırk gram civarında saf çikolata beyin damarlarını güçlenmektedir. Ceviz badem ve zeytinyağı, kanola yağı da bu hastalığın tedavisinde önerilen besinlerden bazılarıdır. Somon balığı, keten tohumu, ton balığı omega 3 içeren ve tedaviye destek olan besinler dendir.

Bunun yanında; karahindiba, kıvırcık, evelik ve barut ağacının kabuğu bitkileri neredeyse beyin dahil bütün damar tıkanıklarını açma konusunda önemli görev üstlenmiştir.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

© 2017-2024 – Kan damarları ve Hastalıkları

Bu sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirme amaçlıdır! Anlatılan tedavi yöntemleri, ilaç isimleri ve beslenme önerileri doktor ve diyetisyen kontrolü olmadan uygulanmamalıdır. İletişim ve Reklam Formu