Beyin Damarlarını Açan Şifalı Bitkiler ve Doğal Karışımlar

Beyin damar tıkanıklıkları zamanımızda her dört kişiden birinde rastlanılan ciddi bir sağlık problemidir. Yüzyıllar boyunca tedavide kullanılan bitkiler, beyin damarlarını açmada olumlu sonuçlar vermiştir.

Beyin Damarları Tıkanıklıkları ve Bitkilerin Önemi

Bitkisel tedavi yüzyıllar boyunda halk sağlığı açısından önemli olmuştur. Bitkilerle tedavi eski çağlardan günümüze kadar kendini yenileyerek gelmiş, zamanımızda alternatif tıp olarak yerini almıştır. Beslenmenin insan sağlığındaki önemi artık tartışılmaz bir gerçektir. Kullanılan bitkiler sayesinde, tansiyon dengelenmekte, vücutta sağlığa zarar veren yüksek orandaki kolesterol dengelenmekte, şeker oranı düzenlenmektedir. Yine aynı bitkiler günümüzde oldukça büyük sağlık sorunlarına neden olan arter, kalp ve dolaşım sistemimizdeki hastalıklara karşı alternatif çözüm olarak; çoğu zaman bir kalp krizi, bir beyin kanaması veya bir felç oluşumunun önüne geçebilmektedir. Hastalığın oluşumuna engel olabildiği gibi var olan tıkanıklığın açılmasına da destek olabilmektedir.

Damar hastalıkları zamanımızda düzensiz beslenmenin de etkisiyle oldukça ağırlıklı bir yüzdeye ulaşmaktadır. Bilhassa beyin damarı tıkanması artık her dört kişiden birinde rastlanılmaktadır. Damar tıkanıklığı; arter hastalıkları arasında en tehlikeli olanı olmaktadır.

Bitkiler yardımıyla doğal yöntemler kullanılarak artık damar tıkanıklığının vücutta oluşumunu engellemek veya oluşan beyin damar tıkanıklığını açmak mümkün olmaktadır.

Beyin Damarlarını Açan Bitkiler

Beyin damarları tıkanıklığı, kalbin pompaladığı kanı beyne, beyin tarafından beslenen doku, organ ve hücrelere taşımakla görevli olan, vücutta bulunan en önemli arterlerin tıkanması sonucu oluşmaktadır. Bu damarların tıkanmasında rol oynayan hipertansiyon şeker yanında; yüksek oranda bulunan kolesterolün damarlara yapışıp bir plak oluşturmasıdır. Kolesterolü dengeleyen şeker oranını ayarlayan kanda oluşan pıhtılaşmayı engelleyen ve kanı akışkan hale getiren besinler damarların tıkanıklığını açmakla kalmaz paralelinde damarların tıkanmasını da engeller. Damarlarını açan bitkilere şu şekilde örnek verebiliriz:

Beyin damar tıkanıklığı bitkisel tedavi

 

Demir Dikeni

Beyin damarlarının kuvvetlenmesine yardımcı olan demir dikenin direk damarını açıcı etkisi bulunmaktadır. Bunun yanında demir dikeni bütün arter ve kalp hastalıklarında iyileştirici etkide bulunmaktadır.

Ökse otu

Tansiyonu düşürmekle kalmaz damarlarını genişletir. Beyin damarlarında olumlu etkisi olan ökse otunun damar açıcı ve güçlendirici etkisi sayesinde hastalık tedavisinde yoğun rağbet gören bir bitki olmuştur.

Enginar

Tam bir damar dostu olan enginar; damarları güçlendirir, kolesterolü dengeler ve arterleri açar. Beyin arterlerinde tıkanıklık olan hastaların bilhassa haftada bir enginar tüketmeleri gerekmektedir.

Melisa Otu

Her türlü kalp aynı zamanda damar hastalıkları konusunda koruyucu, güçlendirerek tedavi edici etkileri bulunmaktadır. Melisa otunun direk olarak arterleri açıcı özelliği bulunmaktadır.

Domates

Bilhassa arterlerde bulunan yüksek orandaki kolesterolün temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Sofranızdan ve beslenme listenizden eksik etmemeniz gereken bir bitkidir.

Alıç Yaprağı

Beyin arterlerinin tıkanıklığı konusunda olmazsa olmazlardandır. Bu hastalığın tedavisi konusunda verdiği destek, gösterdiği başarı şaşkınlık uyandırmaktadır. Alıç bitkisi hem yapraklarından hem de saplarından yararlanılan direk arter açıcı özelliği olan şifalı bir bitkidir.

Civan Perçemi

Damarların dolaşımını düzenleyen civanperçemi kanı sulandıran pıhtılaşmasını engelleyen kanda akışkanlık elde edilmesine yardımcı olan faydalı bir bitkidir. Damarlar üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır.

Sarımsak

Doğal antibiyotik olan sarımsağın damarlar üzerindeki olumlu etkileri saymakla bitmez. Beyin damar tıkanıklığı olan hastaların düzenli olarak her gün tüketmesi gereken sarımsağın direk damarı açıcı özelliği bulunmaktadır.

Ceviz

Beyin damar tıkanıklığı olan hastalar için yapılan tedavi edici kürlerde adına sıklıkla rastlanılan cevizi yemekle kalmaz içinde dindirilen suyunu bile içebiliriz. Damarların kaybettiği esnekliği kazanmasında, tıkanıklıkların açılmasında olumlu rol oynamaktadır.

Siyah Çekirdekli Üzüm

Bu meyve kan damarlarını onarmakla kalmaz aynı zamanda arterlerin tıkanıklığında da direk çözüm olmaktadır. Bilhassa çekirdeği ve kabuğu sayesinde kanı sulandırır.

Semizotu

Kalp krizi ve damar hastalıklarını engelleyen omega 3 ve antioksidanlar içeren semiz otu damar tıkanıklığını açabildiği gibi damar tıkanıklıklarını da engelleyebilen güçlü bir bitkidir. Bu konuda şifalı bitkiler arasında yerini almaktadır.

Zeytin Yaprağı

Damar genişletici özelliğinin yanı sıra arterleri açıcı güce de sahip olan zeytin yaprağı damar sorunları olanlar için güçlü bir tedavi unsurudur.

Beyin Damar Tıkanıklığı Ahmet Maranki

Bitkisel tedavi konusunda otoritesini kanıtlamış olan Ahmet Maranki; damar tıkanıklığı konusunda da olumlu sonuçlar gösteren bitki kürleri hazırlamaktadır. Damarlarının tıkanıklığı konusunda şifalı bitkilerin; tedaviye verdiği destekler oldukça başarılıdır. Bir antibiyotik deposu olan sarımsağı ve C vitamini deposu olan limonu kullanarak hazırladığı bitkisel kürle Maranki, damar hastalıklarının tedavisinde başarılı adımlar atmıştır. Marankinin hazırladığı bu özel  kür; herkesin kolayca hazırlayıp uygulayabileceği niteliktedir. Amhet Maranki bitki kürleri kullanılırken; tedavinize yol veren doktorunuza danışıp onayını almanız konusunun altını ısrarla çizmekte. Limon ve sarımsağın kan basıncını düşürücü etkisi; tansiyonu düşük olan hastalarda sıkıntılar yaratabilmektedir. Bu bakımdan arterlerini açmak için uygulanan bitki kürleri her ne olursa doktorunuz kontrolünde ve onayıyla kullanılmalıdır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...

© 2017-2024 – Kan damarları ve Hastalıkları

Bu sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirme amaçlıdır! Anlatılan tedavi yöntemleri, ilaç isimleri ve beslenme önerileri doktor ve diyetisyen kontrolü olmadan uygulanmamalıdır. İletişim ve Reklam Formu