Damar Açıcı Bitkiler ve Damar Tıkanıklığına İyi Gelen Doğal Çözümleri

Damar tıkanıklığı tedavisinde etkili olan şifalı bitkiler, otlar doğru uygulandığında başarılı sonuçlar elde etmesine rağmen tıbbı tedaviye destek olarak uygulanması gerektiği atlanılmamalı.

Damar Açıcı Bitkiler

Damar tıkanıklığı konusunda senelerdir sürekli gelişmekte ve başarılı sonuçlar elde etmekte olan bitkiler ve bitki kürleri olumlu sonuçlar vermektedir. Günümüzde ilaçların kökeni bile kimyasal işlemlerden geçen bitkilere dayanmışken, doğal ortamlarda hazırlanan bitki kürlerinin tedavideki başarısı elbette ki şaşırtıcı olamaz.

Beslenme dengesi ve düzenlemesi de damar tıkanıklığı tedavisi konusunda büyük önem taşımaktadır.  Peki, sözü geçen damar açıcı bitkiler nelerdir? Tıkalı damar nasıl açılır, bitkisel tedavi yöntemleri nelerdir? Bu konumuzda damar açıcı şifalı bitkiler hakkında bilgi vereceğiz.  İbrahim Saraçoğlu damar açıcı bitkiler konusunda lahananın üzerinde durmaktadır. Maydanoz ve sarımsağı kürlerinde sıklıkla kullanan Saraçoğlu’nun yanında; Feridun Kunak tarafından da başarılı sonuçlara ulaşmıştır. Kunak alıç otu kürü ile bu konuda mucizeler yaratmayı başarmaktadır.

Damar açıcı bitkilerden bazılarını kısaca şu şekilde sıralayabiliriz: En iyi damar açıcı bitkilerden biri alıç otu olmaktadır. Bunun yanında; soğan, pazı, pırasa, lahana, enginar, havuç, marul, domates, tere otu, kara trup, maydanoz, sarımsak, oğul otu, ökse otu, melisa otu, papatya, yeşil çay, ıspanak, kereviz, ayşekadın fasulye, soya fasulyesi, gül yaprağı, kuşburnu, civanperçemi, biberiye, mısır, kekik otu, anason, semizotu, şah dere otu, koca yemiş yaprağı bitkiler arasında yerini alır. 

Bitkisel Çözüm

Damar Tıkanıklığını Açan Bitkiler

Damar tıkanıklığı konusunda; doğal bitkisel kürler olumlu sonuçlar vermekte, en doğal çözüm yolu olmaktadır. Bilhassa hazırlanan bitki kürleri düzenli kullanıldığında tedavide şaşırtıcı başarılar elde etmektedir. Damar açıcı bitki kürleri arasında örnek vermek gerekirse maydanoz, limon ve sarımsak ile hazırlanan arterleri açıcı bitkisel formülü sayabiliriz.

Maydanoz, sarımsak ve limon kullanılarak yapılan bu kürde;  bir veya iki diş sarımsak ayıklanır temizlenerek doğranır; saplarıyla birlikte olarak on dört on beş maydanoz yanında iki çorba kaşığı limonla birlikte bir bardak klorsuz su eşliğinde mikserden geçirilir. Bu kür dokuz gün boyunca hazırlanıp içilmelidir. Burada dikkat edilecek ayrıntı; üç gün sarımsaklı-üç gün sarımsaksız arkasından son olarak üç gün yine sarımsaklı olarak hazırlanması gerektiğidir. İbrahim Saraçoğlu tarafından hazırlanan kürler iyi bir başarı elde etmiştir.

Faydaları

Damar açıcı bitkiler faydaları saymakla bitmez. Kanı sulandıran, akışkanlığını sağlayan bitkiler yanında, kolesterol dengesini ayarlayan, kandaki şekeri dengeleyen bitkiler de bulunmaktadır.  

 • Kanı sulandırır akışkanlık kazanmasına yardımcı olur.
 • Kandaki pıhtılaşmayı önler.
 • Kanda fazla olarak bulunan kolesterolü dengeler
 • Kanda bulunan şekeri dengeler
 • Tansiyonu düşürür
 • Arterları temizler
 • Arterlerin tıkanıklığının açılmasına yardımcı olur
 • Damar sertleşmesi sorununu çözer, esneklik kazanmasına yardımcı olur
 • Artererin genişlemesini sağlar

Vücut için bu kadar önemli olan besinlere örnek olarak enginarı, greyfurt, armut, alıç otu, kereviz, domates, nar, soğan, çekirdekli siyah üzüm, limon, maydanoz, kuşkonmaz, zerdeçal, cayenne biberi, zeytinyağı, zencefil sayılabilir.

Çaylar

Damar açıcı bitkisel çaylar, damar tıkanıklığı konusunda olumlu sonuçlar vermektedir. Tansiyonu dengeler, sakinleştirir, kan dolaşımını dengeler, kolesterolü düzenler, arterların temizlenmesine yardımcı olur. Düzenli kullanıldığında faydaları büyüktür. İçerken abartıya kaçmamalı günde bir ile üç fincan arasında bu çaylardan içmemelidir.

Damar açıcı çaylara örnek olarak;

 • Yeşil çay
 • Papatya çayı
 • Melisa çayı
 • Alıç çayı
 • Kiraz sapı çayı

Sayılabilmektedir.

Şifalı Bitkiler

Damar açıcı şifalı bitkiler nelerdir konusunda detaylı bir açıklama yapmak gerekirse; lifli tüm sebze ve meyveleri sayabiliriz. Bunun yanında damar açıcı bitkisel yağlar arasında zeytinyağının, ayçiçeği yağının önemli rolleri bulunmaktadır. Damar açıcı bitkisel yağ karışımı da gerek limon kürlerinde uygulanarak, gerek saf olarak içilerek gerekse yemeklerde kullanılarak tüketilebilmekte; beyin damar açıcı bitkiler arasında yer almaktadır.

Ahmet Maranki damar açıcı şifalı bitkilerle hazırlanan kürklerinde limon ve sarımsak önemli yer tutmaktadır. Ahmet Maranki kürleri kullanmadan önce mutlaka doktorunuzla irtibat kurup danışmanız gerektiği konusunun altını çizmekte. Örneğin tansiyon sorunu olanlar için sarımsak tehlikeli olabilmekte. Bazı bitkiler kullanım sırasında farklı hastalıklara bağlı istenmeyen sonuçlara ulaşılmasına neden alabilmekteler.

Ahmet Maranki damar açıcı bitkiler aracılığıyla hazırladığı şifalı kürlerden birine örnek vermek gerekirse; limon-sarımsak kürünü verebiliriz. Bu kürde:

 • Bir litre su kaynatılıp soğutulur.
 • Üç tane sarımsak bir havanda temizlenerek ayıklandıktan sonra iyice dövülür.
 • Üç tane organik limonun suyu sıkılır
 • Hazırlanan malzemeler camdan yapılmış bir kavanozun içine konulur.
 • Bir gram kadar kristal tuz malzemelerin karıştığı kavanozun içine atılır.
 • Hazırlanmış bulunan bu kür yirmi beş gün oda sıcaklığında bekletilip kullanıma hazırlanır.

Bitki kürleri yanında kimyasal olmayan bitkisel haplar da bitkisel tedavi yöntemlerinden olup; aynı zamanda beyin damarlarının açılması için bitkisel tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Damar açıcı bitkisel otlar da arterlerin tıkanıklığı konusunda başarılı sonuçlar vermektedir.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

© 2017-2024 – Kan damarları ve Hastalıkları

Bu sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirme amaçlıdır! Anlatılan tedavi yöntemleri, ilaç isimleri ve beslenme önerileri doktor ve diyetisyen kontrolü olmadan uygulanmamalıdır. İletişim ve Reklam Formu