Damar Açıcı Bitki Kürleri, Hazırlanışı, Uygulanışı ve Yararları

Alternatif tıp olarak kabuk edilen bitkisel tedavi günümüzde; verdiği başarılı sonuçlar sayesinde oldukça yaygınlaşmıştır. Bitki Kürleri ile damar tıkanıklığını açmak günümüzde mümkün olmaktadır.

Damar Açıcı Kür

Damar Açıcı Kür

Kalp ve damar sağlığı konusunda bitkilerin önemi ve bilhassa damar sağlığı konusunda verdikleri destek tartışılmaz bir gerçektir. Damar tıkanıklığı konusunda; hem tıkanıklık önleyen hem de tedavi edici özellikleri olan birçok bitkiler bulunmaktadır. Bu bitkiler gerek demlenerek çay gibi içilerek, gerek fermantasyon edilerek, gerek çiğ olarak doğal bir şekilde tüketilerek gerekse birleştirip kürler haline getirilerek tedaviye destek olmaktadır.

Bitki kürleri ana tedavi değildir. Doktor tedavisine destek olmaktadır. Tıbben uygulanan tedaviyi; bilhassa damar tıkanıklığının yüzde atmışı geçtiği aşamalarda bırakarak bitkilere yönelmek yanlıştır. Bu nedenle uygulanacak bitki kürleri doktorunuza danışarak, ana tedaviye destek olarak yine doktorunuzun kontrolünde kullanmanız önerilmektedir.

Bazı bitkiler damar tıkanıklığının önüne geçmektedir. Düzenli beslenen insanlarda çok nadir görülen damar tıkanıklığı; kızartmalar, doymuş yağlar, hazır gıdalar ve karbonhidratlarla beslenen insanlarda çok sık rastlanmaktadır

Arter tıkanıklığı tedavisinde bitki kürleri uzun senelerdir alternatif tıp olarak gösterdiği başarılı çözüm yöntemleriyle yerini almıştır.

Alter açıcı bitki kürleri arasında; at kestanesi kürü, sarımsak-limon-maydanoz kürü, alıç bitkisi ile hazırlanan özel kürler sayılabilmektedir. Bunun yanında çeşitli bitkilerden yapılan çayları ile yapılan kürlerin de tıkanık açmakta gösterdikleri olumlu performans göz ardı edilemez.

Bitkisel Çözüm

Damar tıkanıklığı konusunda; damarları açıcı özellikleri olan birçok sebze ve meyve bulunmaktadır. Bunlar arasında; nar, greyfurt, soğan, lahana, brokoli, lahana, sarımsak, limon, maydanoz, karaturp, enginar, elma, zeytinyağı, alıç bitkisi, pırasa, semizotu, kayısı, ıspanak, ökse otu, zerdeçal, kırmızı biber, semizotu, oğul otu, badem, ceviz, ayşekadın fasulye, tarçın, kekik otu, biberiye, zencefil önemli yer tutmaktadır.

Ahmet Maranki Damar Açıcı Bitki Kürü

Bitkilerle hastalıkçıklara şifa veren ve bu konuda başarılı çalışmalarda bulunan Ahmet Maranki tarafından önerilen; kalp ve damar sağlığı konusunda olumlu sonuçlar veren kürler önermektedir. Bu kürlerin aynı zamanda damar tıkanıklığını açma, daralmalara engel olmak, damarlarda olan sertleşmelere engel olmak ve esnekliğini kazandırmak gibi faydaları da bulunmaktadır. Tabi antibiyotik olan bu kür, kandaki yağları eritir, vücutta bulunan kolesterolü düşürür. Damar tıkanıklıklarını açar, daralan damarları genişletir, içlerini temizler, damar sertleşmelerine karşı çözüm olmaktadır.

Malzemeleri

  • Bir gram tuz ( kristal)
  • Bir litre su ( alkali veya önceden kaynatılarak soğutulmuş)
  • Üç tane limon
  • Üç tane sarımsak ( diş değil bütün)

Hazırlanışı

Kalp ve damar sağlığı konusunda oldukça şifalı olan bu kürün hazırlanışını oldukça kolay olmaktadır. Üç baş ( bütün) sarımsaklar teker teker ayıklanır kabukları soyulur. Havanda iyi bir şekilde dövülür. Üç adet limonun suyu, tuz ve su ile beraber camdan bir kavanoza koyalım. Kavanozda hazırlanan bu karışımı iyi bir şekilde karıştırarak yirmi beş gün civarında oto sıcaklığında bekletelim.  Yirmi beş günün sonunda hazırlanmış olan  bu kür her gün düzenli bir şekilde, aksatmadan aç karnına bir çay bardağı kadar kullanılmalı. Kürü kullandıktan sonra yarım saat sonra kahvaltı yapılabilir.

İbrahim Saraçoğlu Bitki Kürü

Tıkalı durumda bulunan damarları açma konusunda etkin bir tedavi yöntemi sayılan bu kür; bitkisel tedavi konusunda uzman olan İbrahim Prof. Dr. Saraçoğlu tarafından  hazırlanmıştır. Sarımsak/limon/maydanoz kürü arter sağlığı konusunda dikkat çekecek kadar başarılıdır. Damarlar yüzde atmış ve üzeri daralmışsa Sarımsak/limon/maydanoz kürü kullanabilir. Bu kür damar açma özelliği yanında oluşabilecek arter tıkanıklığa mani olmaktadır. Hazırlama ve kullanması da çok kolay olmaktadır. Bu kürü uygulamaya başladıktan ilk on beş gün sonra hastalığın belirtileri yavaş yavaş yok olmaya başlayacaktır.

Malzemeleri

Bu kürde malzemeler oldukça az ve doğaldır.

  • Bir diş sarımsak
  • On altı ya da on tane sapları ayrılmamış maydanoz
  • Bir bardak kaynamış soğumuş ya da alkali halde su

Hazırlanışı

Bir diş sarımsak ayıklanarak miksere atılır. Üzerine on altı veya on yedi adet maydanozu saplarını ayıklamadan ilave edip kaynamış soğumuş olan bir bardak su da eklenerek karıştırıyorsunuz. Bu kürü üç  içtikten sonra arkasındaki üç günlük periyotta sarımsaksız olarak hazırlayıp içiyoruz. Aynı şekilde üç gün daha sarımsaklı içtikten sonra ara verip( üç gün) tekrar aynı şekilde devam ediyoruz.

Feridun Kunak Damar Açıcı Kür

Ahmet Maranki ve İbrahim Saraçoğlu gibi Feridun Kunak da damar açıcı kür olarak sarımsak ve limona önem vermektedir. Bu da gösteriyor ki; sarımsak ve limonun damar ve kalp sağlığı konusunda büyük rolleri bulunmaktadır. Ferudun Kunak damar açıcı limon kür; tansiyonu ve kolesterolü dengeler . Doğal antibiyotik olan bu kürü hamilelerin kullanmasında da sakınca bulunmamaktadır.

Malzemeler

  • Yirmi diş sarımsak
  • Kırk adet orta boy limonun suyu
  • Bir çay kaşığı bal ( şeker hastası olanlar bal kullanmasın)

Yapılışı

Yirmi diş sarımsak ayıklanır ve iyice dövülür. Kırk limon sıkılır. Şeker hastalığı olmayanlar içine bal da katabilirler. Bu karışım bir kavanoza konulur. Üzeri temiz bir bez ile örtülür. Evde güneş görmeyen bir yerde bekletilir. Hazırlana kür ara sıra gidilip tahta bir kaşıkla karıştırılır. Bir hafta on gün içinde kür kullanıma hazır olmaktadır. Bu kür hazırlanırken kavanozun ağzı kapatılmamalı ve temiz bir bezle örtülmelidir.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...

© 2017-2024 – Kan damarları ve Hastalıkları

Bu sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirme amaçlıdır! Anlatılan tedavi yöntemleri, ilaç isimleri ve beslenme önerileri doktor ve diyetisyen kontrolü olmadan uygulanmamalıdır. İletişim ve Reklam Formu