Damar İltihabını Bitkisel Yollar ile Geçirmek için Kür Tarifleri

Damar iltihabı tedavisi için ilaç tercih edildiğini görebilirsiniz. Fakat bitkisel tedavisi için ciddi öneriler olduğunu dile getirmek gerek.

Damar iltihaplanması denildiğinde herkesin aklına cilt üzerindeki lekeler gelir. Çünkü bu rahatsızlık damarın iç yapısını ve duvarlarını kaplayan iltihaplanmalarla oluşmasına rağmen dermatolojik etkileri yaygındır.

Damar İltihabı Tedavisi

Damar İltihabı Şekli

Damar iltihabı nasıl geçer? Damar iltihabı kolda, bacakta, sırtta izler yaratarak dermatolojik bir soruna dönüşebilir. Fakat daha önemli etkilerle hayatınızı etkileyebilecek çok önemli bir rahatsızlık olarak yorumlamak mümkündür. Örneğin beyin ve kalp en riskli doku yapılarıdır. Bu iki organın herhangi bir şekilde zarar görmesi veya hasar alması hayatımıza mal olabilir. Damar iltihabı tedavisi için bu durumu göz önüne alarak düşünmek gerekir. Vaskülit tedavi yöntemleri çoğu zaman ciltte çıkan izler ve cilt altında yer alan damarlarda var olan iltihaplanma gibi tanımlanarak basite indirgenebilir.

Çok tehlikeli bir durumla karşılaşabileceğimiz için damar iltihabının risk faktörünü hafife almamamız gerektiğini vurgulayalım. Ancak nedenleri üzerine tüm araştırmalara rağmen somut detaylar bulunamamasına rağmen tedavi seçenekleri genişlemeye devam ediyor. Her geçen gün daha aktif bir sonuç alınabildiğini görüyoruz. Damar yapısının hem iç kısmında hem de dış kısmında oluşan iltihaplanmaları söken ilaçlar üretmeyi başarıyoruz.

Bitkisel ilaç bileşenlerinin burada yan etkisiz bir tedaviyi mümkün kıldığını söylemek gerekiyor. Aynı zamanda sağlığımız için kullanmamız önerilen bitkiler beyin gibi hayati organlara sıçramak üzere olan iltihaplanmaların bile tutunmalarını önleyebiliyor.

(Tedavi Türleri Uygulama Oranı
İlaç Tedavisi %80’in üzerinde
Cerrahi Müdahale %10-20
Bitkisel Tedavi Opsiyonel

Damar İltihabına Bitkisel Çözüm

Damar iltihabı tedavisi için bitkisel metotlara başvuran herkesin gözü Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’na dikiliyor. Bitkisel tedavi denildiğinde uzmanlığını konuşturan İbrahim hocanın kürleriyle sağlığına kavuşan binlerce insan var. Vaskülit’e iyi gelen bitkiler ile tedavisi sağlandıktan sonra bağışıklık sisteminin daha stabil bir şekilde çalıştığını gözlemlemeyi başardık.

Özellikle beyin damarlarında iltihaplanma riski taşıyan hastalarda olası bir tıkanıklık, pıhtı atması gibi durumlar ciddi sonuçlar doğurabiliyor. Felç, inme, geçici veya kalıcı duyu kaybı ve en kötüsü ölüm ile sonuçlanan vakalar gözlemlenebiliyor. Tümünü önleyebilmek için İbrahim Saraçoğlu’nun damar iltihaplanmasına karşı bitkisel tedavisi uygulanabilir.

Damar İltihabı İçin Aynı Safa Kürü

Aynı safa bitkisi ile hazırladığımız kürün sabah uygulanması gerekiyor. Kürün her sabah taze olarak yapılması öneriliyor.

Malzemeleri

Kullanacağımız kür için bir bardak su ve bir tutam kadar aynı safa bitkisine ihtiyacımız olacak.

Hazırlanışı ve Kullanımı

Damar iltihabını söken Aynı Safa kürü için öncelikle bir bardak suyu kaynatıyoruz. Ardından bir tutam aynı safa bitkisini içerisine atıyoruz. Kaynamış olan suya eklenen bitkiyle beraber altını kısarak 3 dakika daha kaynamasına izin veriyoruz. Böylece kürümüz hazır oluyor.

Aynı safa kürünün kullanımı ise yalnızca sabahları yapılıyor. Sabah hazırladığımız kürü süzerek ılımaya bırakıyoruz. Kahvaltı etmeden yarım saat önce tüketiyoruz.

Damar İltihabı İçin Karabaş ve Melisa Kürü

Karabaş ve melisa kürü ise damar iltihabına bitkisel çözüm için ikinci uygulama diyebiliriz. Sabah kullandığımız aynı safa kürünün ardından akşamları bu kürü hazırlıyoruz.

Malzemeleri

Bir su bardağı suyun klorsuz olmasına özen gösterdikten sonra bir tutam melisa ve 4 başak karabaş bitkisi yeterli olacaktır.

Hazırlanışı ve Kullanımı

Öncelikle bir bardak suyu kaynatmak üzere ocağa alıyoruz. Ardından ise karabaş bitkisinin başaklarından 3-4 tane alarak ilave ediyoruz. Ortalama 3-4 grama tekabül eden bir tutam melisa bitkisini ekledikten sonra 7 dakika kadar kaynatıyoruz.

Kürün kullanımında ideal sürecin akşam yemeğinden 2 saat sonra olduğunu belirtmeliyiz. Bitkisel tedaviyle damar iltihabını açmak için damarlara iyi gelen bitkiler kullanılarak bu tip doğal reçeteler oluşturulabilir.

Her iki kürü ele aldığımızda başarılı sonuçlar için en az 1 ay kullanılması öneriliyor. Damar iltihabına iyi gelen bitkisel tedavisi haricinde ilaç tedavisi ya da cerrahi müdahale uygulanabilir. Doktora çıkarak oluşan damar inflamasyonu için tetkikler yaptırmanız önerilir.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

© 2017-2024 – Kan damarları ve Hastalıkları

Bu sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirme amaçlıdır! Anlatılan tedavi yöntemleri, ilaç isimleri ve beslenme önerileri doktor ve diyetisyen kontrolü olmadan uygulanmamalıdır. İletişim ve Reklam Formu