İbrahim Saraçoğlu’dan Damar Sertliği İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Uzun seneler boyunca gerek yurt dışında gerek yurt içinde bitkiler hakkında başarılı çalışmalar ve araştırmalar yapan İbrahim Saraçoğlu damar sertliğine de bitkisel çözüm yolu bulmuştur.

İbrahim Saraçoğlu Bitki Kürleri

Bitki kürleri konusundaki başarısı ile uzun seneler boyu verimli çalışmalarda bulunan İbrahim Saraçoğlu; damar sertliği hastalığına çözüm olarak sunduğu bitkisel kürleriyle son noktayı koymaktadır. Bitkiler konusunda uzun seneler gerek yurt dışında gerekse yurt içinde başarılı çalışmalar yapan İbrahim Saraçoğlu; günümüzde ciddi bir problem haline gelen, özellikle orta yaşı geçen her dört kişiden birinde görülen damar sertliği konusunda harika bir kür hazırlamıştır.  C vitamini konusunda lider olan limon, doğal bir antibiyotik olan sarımsak ve maydanozla harikalar yaratmaktadır.  

İbrahim Saraçoğlu Bitki Kürleri

Bitki kürleri ve bitkisel tedavinin damar sertleşmesini önleyici etkileri olduğu gibi tedavi edici de etkileri olduğu bir gerçek olmasına rağmen bu bitki kürlerini kullanmaya başlamadan önce üzerinde dikkatle durulması gerekli önemli ayrıntılar bulunmaktadır:

  • Hastanın tansiyonu eğer düşük seyrediyorsa bu kürü kullanmadan önce kan basıncını düşürücü etkisi olduğunu hatırlamalısınız.
  • İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen damar sertliği kürü senede bir veya en fazla iki kere uygulanmalıdır. Damar setliği hastalığı olmayanların bile bu kürü uygulaması halinde; kalp damarlarında yağ bağlanması, plak oluşumu veya damar daralmaları önlenir.
  • Bu kür; uygulandığı takdirde dolaşım sistemi güçlenir.
  • Bu kür uygulaması sırasında tedavi amacıyla kullandığınız ilaçlara devam etmeniz önemli bir ayrıntıdır.
  • Her türlü bitki kürlerini uygulamadan önce; tedavi amacıyla kullanılan kürlerdeki bitkilere karşı herhangi bir alerji ya da reaksiyonunuzun olup olmadığını saptamanız gerekmektedir.
  • Sağlık sorunuzun hakkında yeterli bilginiz olmadan ve bir uzmana danışmadan bitki kürlerini uygulamayınız.

İbrahim Saraçoğlu Bitki Kürleri

İbrahim Saraçoğu tarafından damar sertliği konusunda; damar sertliği hastalığı olanlar için, başarılı bir tedavi yöntemi olan özel bir bitki kürü önerilmektedir. C vitamini konusunda lider olan limon, doğal bir antibiyotik olan sarımsak ve maydanozla hazırlanan bu kür üç gün sarımsak eşliğinde arkasından üç gün de sarımsaksız uygulanmaktadır. Bu periodla; sarımsaklı ve sarımsaksız devam ettikten sonra üç gün ara verilir. Daha sonra aynı şekilde tekrarlanır.  

Damar sertliği konusunda tedavi edici özelliği olan bitki kürü;

Sarımsak, maydanoz, limon; sırayla bir diş, on beş tane( saplarıyla), iki kaşık(suyu) olarak mikserden geçirilir. Sabahları taze olarak hazırlanan bu kür, kahvaltıdan yarım saat önce içilir. Aç karnına içilmesi önemlidir.

İbrahim Saraçoğlu Damar Sertliği Tedavisi

Damar sertliği tedavisinde önemli olan ilk unsur oluşum nedenlerini yok etmektir. Damarların sertleşmesinin ana nedeni beslenme alışkanlığındaki dengesizliktir. Beslenme alışkanlığına bağlı olarak vücutta kolesterol yükselir. Damar sertliğinin nedenleri arasında olan tansiyonu da tetikleyen yine beslenme alışkanlığındaki hatalardır.  

Damarların daralmasının önemli nedenleri arasında yanlış beslenme alışkanlığı yer almaktadır.

Damar sertleşmesi hastalıkları bulunanların tüketmeleri gereken besinlere şu şekilde örnek verebiliriz:

Sarımsak

Sarımsak damar açma konusunda oldukça etili roller oynamaktadır. Damar açıcı özelliği yanında kan akımını da dengelemektedir.  Kolesterol dengesini de ayarlayan sarımsak aynı zamanda, kanın pıhtılaşmasını engeller, kanda oluşan pıhtıları çözer, kolesterol dengesini ayarlar. Kapsadığı alicin yardımıyla vücuttaki kötü radikallerin dışarı çıkmasını sağlar. Damarları genişletir.  Düzenli olarak her gün yenildiği zaman damar tıkanıklıklarının önüne geçer.

Yeşil Çay

En önemli özelliklerinden biri damarları genişletip tıkalı olan damarların açılmasına yardımcı olmak olan yeşil çay;  bin bir derde deva olmaktadır. Her gün düzeli olarak üç fincanı geçmemek şartıyla tüketilen yeşil çay, kolesterolü de dengelemektedir. Kötü olan kolesterolü ve Zaralı olan toksinleri ayırarak kana geçmende direk idrar yolu ile dışarı çıkmasına yardımcı olmaktadır.

Brokoli

İçerdiği sulphaphane sayesinde atardamarların zarar görmesine engel olur. Aynı zamanda K vitamini aracılığı ile damarların daralmasına engel olur. Tıkalı damarların açılmasına destek verir. Kolesterolü ayarlar, kandaki basıncı düşürür.

Zerdaçal

En önemli damar açıcı besinlerden olan zerdaçalın tedaviye verdiği destek göz ardı edilemez. Kolesterolü dengeler, kanın pıhtılaşmasını önler, akışkanlığını sağlar. Günde düzenli olarak bir bardak ılık sür içine bir çay kaşığı ilave edip içildiğinde alınan sonuç oldukça başarılı olacaktır.

Kuşkonmaz

Kapsadığı K vitamini sayesinde damar sertliği konusunda tedavi edici özelliğe sahiptir.

Nar

Antioksidan olan nar; iyi bir savaşçıdır. Vücutta ve damarlardaki serbest halde bulunan radikallerle yaptığımız savaşa yardımcı olarak damar tıkanıklıklarını önlemekte, hatta tıkalı olan damarların açılmasına destek vermektedir.  Nar; vücuttaki nitrik asitlerin üretilmesi konusunda da uyarıcı etki gösterir. Bu yolla kan damarlarını kapanmasını, tıkanmasını engeller, dolaşımı dengeler. Düzenli olarak günde bir veya iki tane yenmesi önerilir.

Avokado

Direk olarak kapalı olan damarların açılmasına yardımcı olarak damar tıkanıklığını önler. İçinde magnezyum, Potasyum, fosfat, E vitamini, K, vitamini, protein, demir, folik asit, fosfor da bulunan avokado düzenli olarak  tüketilmelidir.  

Ispanak

Ispanak da nar gibi nitrik oksit konusunda zengin bir kaynaktır. İçinde A ve C vitamini barındıran ıspanak damarlara kolesterolün yerleşmesini engeller. Haftada bir kere yenilen ıspanak damar tıkanıklığı konusunda koruyucu ve tedavi edici özelliğe sahiptir.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...

© 2017-2024 – Kan damarları ve Hastalıkları

Bu sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirme amaçlıdır! Anlatılan tedavi yöntemleri, ilaç isimleri ve beslenme önerileri doktor ve diyetisyen kontrolü olmadan uygulanmamalıdır. İletişim ve Reklam Formu