Doktor Hakan Özkul ile Damar TIkanıklığı Tedavisi

Doktor Hakan Özkul’un damar hastalıkları üzerine uyguladığı tedaviler, hastalara verdiği tavsiyeler, damar hastalıkları üzerine videoları ve hastaları hangi yollarla tedavi ettiği üzerine makale.

Doktor Hakan Özkul’un Damar Tıkanıklığı Tavsiyeleri

Toplumda oldukça yaygın bir şekilde görülen damar tıkanıklıkları hastalığında hem hastalığın önlenmesi, hem de var olan hastalığın tedavisinde doktor tavsiyeleri oldukça önemlidir. Doktor hakan Özkul’un tavsiyeleri bu açıdan oldukça faydalı olacaktır.

Doktor Hakan Özkul

Bir kere meydana geldikten sonra tedavi edilse bile ömür boyu ilaç kullanımı gerektirebilen ve her zaman bir risk faktörü olarak sürekli var olan damar hastalıklarından korunmak için Doktor Hakan Özkul’un tavsiyelerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Hastalığın birincil ve en önemli sebeplerinden birisi olan sigara kullanımından uzak kalınmalıdır. Sigara sebep olduğu diğer birçok hastalığın yanında damar hastalıklarının da en önemli sebepleri arasındadır. Sadece sigara içmek değil, aynı zamanda sigara dumanına maruz kalarak pasif içicilik durumu da buna neden olabilmektedir. Bu nedenle kesinlikle sigara kullanılmamalı, sigara içilen ortamlardan mutlaka uzak durulmalıdır.
  • Beslenme düzenine ve alışkanlıklarına dikkat edilmelidir. Sağlıksız beslenme, sürekli yağlı yiyecekler yeme damar hastalıklarına neden olabilmektedir. özellikle doymuş yağlardan zengin gıdaların ve besin maddelerinin kullanılması bu durumu artırmaktadır. Bu nedenle sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturulmalı, sürekli yağlı gıdalar yerine daha sağlıklı gıda maddeleri tüketilmelidir. Özellikle fast-food tarzı beslenme alışkanlığı damar hastalığına neden olabilmektedir. Diğer birçok hastalığa da yol açan bu tarz bir beslenme düzeni oldukça sağlıksızdır ve özellikle çocukların hiçbir şekilde alışmamaları gereken bir yanlıştır.

  • Monoton, durağan ve hareketsiz bir yaşam tarzı bir diğer hastalık oluşturucu faktör olduğu için mümkün olduğu kadar hareketli bir yaşam tarzı benimsenmelidir. Hareketsizlik diğer hastalıkların yanında damar problemlerine de neden olur. Egzersiz yapmadan, monoton bir tarzda ve fiziksel aktivitenin az olduğu bir yaşam tarzı bu açıdan oldukça sağlıksızdır. Asansör yerine merdiven kullanmak, kısa mesafelere araç yerine yürüyerek gitmek gibi basit çözümler bile buna kısmi bir çözüm olacak ve hastalık riskini azaltacaktır. Düzenli olarak egzersiz yapmak, sporu ihmal etmemek ise daha etkili bir yöntemdir.

Doktor Hakan Özkul’un Damar Tıkanıklığı Tedavileri

Doktor Hakan Özkul damar tıkanıklığı tedavisinde modern tıbbi yöntemlerin yanında fitoterapi olarak adlandırılan bitkisel tedavi yöntemlerinden de faydalanarak hem tedavi süresini kısaltmakta, hem de tedaviyi daha etkili bir hale getirmektedir. Bu yöntemi tek başına değil modern tedaviye bir destek olarak kullanan doktor, bitkiler üzerindeki uzmanlığıyla bu bitkilerle bulunan maddelerin kullanılan modern tedaviyi olumsuz yönde etkilememesi için özel olarak kürler hazırlamaktadır.

Modern tedavi yöntemlerine bir destek olarak kullanılan bitkisel tedavi eğer konunun uzmanı kişilerce gerçekleştirilmezse kullanılan ilaçlarla olumsuz yönde etkileşime geçerek faydadan çok zarara neden olacaktır. Bu tür durumlar dönülmesi ve tedavi edilmesi oldukça güç komplikasyonlara neden olduğu için bu tür tedaviler kesinlikle uzman kişilerce gerçekleştirilmelidir.

Doktor Hakan Özkul’un modern tedaviler yanında bitkisel tedavi yöntemleri üzerindeki uzmanlığı sayesinde damar tıkanıklıkları tedavisinde kullanılan tıbbi yöntemleri destekleyen bitkisel tedaviler birbirleriyle olumsuz yönde etkileşime geçmemekte, kullanılan ilaçlar ve bitkilerin etken maddelerinin birbirlerini negatif yönde etkilemelerinin önüne geçilerek tedavinin sorunsuz ve başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.

Doktorun damar tıkanıklığı tedavisinde kullandığı bitkiler arasında şunlar vardır:

  1. Sarımsak: Damar sertleşmesine karşı kullanılır. Damarda pıhtı oluşmasını engeller, olan pıhtının dağılmasını sağlar.
  2. Zerdeçal: Kandaki kolestrolü düşürür. Damar duvarında plak oluşmasını engeller.
  3. Aluç: Kalbin daha kuvvetli kan pompalamasını sağlayarak kan akışını kuvvetlendirir ve hızlandırır.
  4. Çemen: Kandaki pıhtılaşma riskini azaltır.
  5. Acı biber: Kolestrol seviyesini düşürür ve kalbin düzensiz ritmlerini normale çevirir.

Doktor Hakan Özkul’un uygulamış olduğu bitkisel tedavi yöntemleri sayesinde damar tıkanıklığı olanlar tedavilerini daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedirler. Bunun dışında tedavi esnasındaki yan etkilerden daha az etkilenmekte ve kan inceltici ilaçlar gibi bir ömür boyu kullanılması gereken ilaçların meydana getireceği uzun süreli kullanımın oluşturduğu yan etkilerden ve maddi külfetlerden kurtulmaktadırlar. Profesyonel bir şekilde hazırlanan bu bitkisel tedavi kürleri sayesinde damar tıkanıklıklarını açmak daha da kolaylaşmıştır.Kullanıcı Yorumları ve Oyları 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

© 2017-2024 – Kan damarları ve Hastalıkları

Bu sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirme amaçlıdır! Anlatılan tedavi yöntemleri, ilaç isimleri ve beslenme önerileri doktor ve diyetisyen kontrolü olmadan uygulanmamalıdır. İletişim ve Reklam Formu