Dr.Feridun Kunak’ın Varis Rahatsızlığı İle İlgili Tedavi Önerileri

Günümüzde sıklıkla rastlanan damar hastalıklarından birisi olarak bilinen varis ile ilgili olarak Dr.Feridun Kunak’ın sunmuş olduğu yöntemler olumlu sonuçlar vermektedir.

Varis Tedavisinde Kullanılan Yöntemler

Dr.Feridun Kunak

Toplardamar genişlemesi veya kılcal damarların tahriş olması nedeniyle ortaya çıkan varis rahatsızlığı hem kan akışının düzenini bozmakta hem de estetik görünüme etki etmektedir. Varis rahatsızlığı damar yolları ile alakalı olduğundan bu konuda izlenebilecek tedavi yöntemleri de damarlara etki edebilecek şekilde uygulanabilmektedir. Toplardamar ve kılcak damaların işlevini sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmesi için ameliyatlı ve ameliyatsız tedavi yöntemleri uygulanabilir.

Ameliyatlı tedavi yöntemlerinde cerrahi müdahalelerde bulunulur. Cerrahi yöntemlerin etkili sonuçlar verdiği ve varisli damarın ortadan kaldırıldığı gözlemlenmiştir. Ameliyatsız tedavi yöntemlerinde ise lazer ile tedavi, ilaç ile tedavi gibi çeşitli yöntemler kullanılabilmektedir. Bu yöntemlerde herhangi bir cerrahi müdahale söz konusu değildir. Ancak bu yöntemlerin kullanılabilmesi için varis türü ile ilgili tanı konulması ve tedavi sürecinin belirlemesi şarttır.

Varis tedavisinde kullanılan alternatif yöntemler ise çeşitli bitkisel formüller ve krem türlerinin kullanılmasıdır. Özellikle bitkisel formülleri iltihap sökücü etkisi bulunduğundan varisli damarı ortadan kaldırdığı ve kan akışını hızlandırarak hücrelerin yenilenmesini sağladığı biliniyor. Bununla birlikte uygun kremler kullanıldığında varisli damarın oluşturduğu estetik görünümden uzak bölgede iyileşmeler görülebilmektedir. Kremlerin birçoğu varisin oluşturduğu örümceksi damar yapısını ortadan kaldırmaktadır.

Dr.Feridun Kunak Varis Tedavisi Yöntemleri

Varis tedavisinde kullanılan yöntemler arasında dikkat çekici önerilerde bulunan Dr.Feridun Kunak hastalar için özel program yapmıştır. Feridun Kunak’ın açıklamış olduğu yöntemler ile varisli damarın tedavi sürecini hızlandırabilir kolay yoldan ameliyatsız bir şekilde varisten kurtulabilirsiniz. Fakat bu tür yöntemleri direk olarak uygulamak sakıncalıdır. İlk olarak uzman doktora görünmeli ve varis türünün tanısının konulması için testler uygulamalısınız. Doktorunuz ciddi bir durum yoksa size alternatif yöntemleri önerebilir. Eğer varis rahatsızlığınız ciddi boyutlarda değilse Dr.Feridun Kunak’ın önerilerini dikkate alarak alternatif tedavi yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Dr.Feridun Kunak varis tedavisinde kullanılan kremlerin birçoğunda at kestanesi yağı bulunduğunu ifade ederek at kestanesi yağının faydalarını anlatmıştır. At kestanesi yağının içerisinde bulunan bileşenler damarlar için son derece faydalıdır. Varis rahatsızlığı olanların at kestanesi yağı içerikli kremleri kullanarak damarlardaki tahriş olma durumunu ortadan kaldırması mümkündür. Hücre yenilenmesini ve var olan iltihapların ortadan kaldırılmasını sağlayan alternatif tedavi yöntemlerine ait ürünler varis ve türevi rahatsızlıklar için ideal ürünler olarak tanımlanmaktadır.

Dr.Feridun Kunak’ın sunmuş olduğu tarifler şu şekildedir;

  • At Kestanesi Yağı: Yaklaşık 18-20 tane at kestanesini kabuklarıyla rendeden geçirin. At kestanelerinin iyice parçalanmasını sağlayın. Kabuğu çok sert olan at kestanesinin kusursuz bir şekilde rendelenmesi gerekir. Bu nedenle elle rendelemeye dikkat edin. Tamamen toz haline gelen at kestanesini 1 lt zeytin yağı içerisine atın. Bu karışımı haftanın 3 günü kaynatılmış suyun içerisine koyun veya güneş ışıklarının bulunduğu yere koyma imkanınız varsa belirli süre burada muhafaza edin. At kestanesi yağını bu şekilde hazırlamanız mümkündür.
  • Lahana Lapası: 6-7 tane lahana yaprağını haşlayıp buzdolabının içerisinde soğutun. Lahana yaprakları ile at kestanesi yağını harmanlayın. Bir süre dinlendirdikten sonra varis rahatsızlığının olduğu bölgeye uygulama yapın. Varis rahatsızlığı olan bölgenin etrafına ve üzerine sürerek bu noktaya streç geçirebilir ve çok hafif baskı uygulayabilirsiniz. 1 saat bu şekilde beklemeniz yeterli olacaktır.
  • Özel Karışım: 2 çorba kaşığı vazelin, 1 tatlı kaşığı at kestanesi yağı, 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı ozon yağı, 1 tatlı kaşığı üzüm çekirdeğinin tozu ile hazırlanır. Aşaıdan yukarıya doğru sürerek uygulanabilmektedir.

Özel karışımın hazırlanış videosu:

Tedavi Sonrası

Dr.Feridun Kunak’ın önermiş olduğu at kestanesi yağı ve lahana lapası uygulaması ile varis rahatsızlığından kısa sürede kurtulmak mümkündür. At kestanesi yağı ile birlikte önerilen lahana lapasının birbirinden farklı olarak birçok faydası bulunabilmektedir. Özellikle at kestanesi yağının faydaları çok fazladır.

At kestanesi yağı varisli damar tedavisinde kullanıldığı gibi birçok alanda fayda sağlamaktadır. Özellikle estetik görünüm açısından ciddi yararları bulunur. Göz altı morlukları içinde kullanılabilen bu ürün ödemli bölgelere ve darbe sonucunda oluşan morluklara iyi geldiği bilinmektedir. Ürünü uygun şartlarda ve uygun şekilde kullandığınız takdirde rahatsız edici görüntülerden kurtulmanız ve sağlığınıza kavuşmanız mümkündür.

Lahana lapasının faydaları ise kan akışını düzenlemesidir. Uygulanan bölgedeki kan akışı düzensizliğini giderdiği gibi hücre yenilenmesine de katkı sağlar. Bu nedenle bazı maskelerde lapa özü kullanıldığı görülür. Bu tür ürünler ile doğal yoldan tedavi süreci izlenebilir. Bitkisel ürünlerin hiçbir yan etkisi olmadığı gibi kimyasal ilaçlar yerine daha fazla fayda sağladığı vurgulanmaktadır.Kullanıcı Yorumları ve Oyları 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

© 2017-2024 – Kan damarları ve Hastalıkları

Bu sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirme amaçlıdır! Anlatılan tedavi yöntemleri, ilaç isimleri ve beslenme önerileri doktor ve diyetisyen kontrolü olmadan uygulanmamalıdır. İletişim ve Reklam Formu