Kılcal Damar Çatlamalarının Doğal Yollar ile Tedavisi

Kılcal damar çatlamalarının bitkisel tedavisi elbette ki yapılabilir. Fakat mutlaka doktorunuza veya eczacınıza danışarak hareket etmeniz tavsiye edilir.  

 Kılcal damar çatlamaları, vücudumuzun her noktasında bulunan milimetrelik çapa sahip damar yapılarının tümünde görülebilir. Kılcal damar varisleri dahi gözlemlenebilir.

Kılcal Damar Çatlamasına Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Kılcal damar çatlaması için tedavi yöntemlerinin iğne veya lazer şeklinde uygulandığını söylemeliyiz. İğne tedavisinde uzun seanslar ve çok sayıda enjeksiyon gerekir. Bir diğer seçenek olan lazer tedavisinde ise maddi yükümlülük artar. Mevcut lazer fiyatlarının SGK ile anlaşmalı olsa dahi yüksek meblağları bulabileceği aşikâr. Bu durumda da kılcal damar çatlamasına bitkisel çözüm arayışları daha fazla gündeme geliyor.

Gerçekten işlevsel sonuçlar görebilmek için doğanın gücünü kullanabilmek mümkün olabiliyor. Hatta insanların ilaç endüstrisinde etken madde olarak kullanılan bitkilerin ardından tekrardan bitkisel reçetelere yöneldiği doğrulandı. Fakat her bitkinin faydalarından doğru şekilde faydalanmak pek mümkün olmayabiliyor. Yinede kılcal damar çatlamalarına bitkisel tedavi uygulayanların sayısı oldukça arttı.

Şu sıralar damar sağlığı ve tıkanıklıklar için önerilen çok fazla bitki özü bulunuyor. Bunların yağ, losyon veya bitki çayı olarak tüketilmesiyle birlikte uzun vadede olumlu sonuçlar alınabiliyor. Aslında standart tedaviyle karşılaştırıldığında en önemli detayı süreç kapsıyor.

Tedavi şekli Süresi
Lazer Tedavisi 2-6 Hafta
İğne Tedavisi 1-6 Ay
Bitkisel Tedavi Yıllarca Devam Edilebilir

Tabi ki her zaman böyle bir sürecin gerçekleşeceği algısı oluşmamalıdır. Zira kılcal damar çatlamalarının iyileşme süresi lazer yapıldığında da 2 seansta tamamlanabiliyor. Yani kimisi için 2 haftalık kimisi içinse 6 haftalık bir tedavi süreci olabiliyor.

Kılcal Damar Çatlaması Bitkisel Tarifler

Kılcal Damar Çatlağına At Kestanesi ile Tedavi

Kılcal damar çatlaması bitkisel kür tarifleri ile ortadan kaldırılmaya çalışılan sorunlardan birisidir. Bilhassa varise bitkisel tarifler ile çözüm bulmaya çalışan kişi sayısının artmasında büyük bir pay sahibi oldu. Aşağıda önerilen yöntemlerin tamamıyla eczacınıza veya doktorunuza danışarak kullanılması gerekmektedir. Burada kılcal damar çatlamalarını önlemek adına bitkisel tedavi önerilerini paylaşıyoruz. Kullanım sonrasında etkilerini görebilmek içinse uzun bir süre uygulamalara devam etmek en önemli kuraldır.

  • At Kestanesi Yağı:

At kestanesi kabuklarının rendelenmesiyle beraber kavanoza üzerleri zeytinyağı ile kaplanana kadar konulmalıdır. Bu karışımın güneşte durması ve minimum 20 günlük süreçte beklemesi gerekiyor. Bekleme süresi boyunca sabahları kavanozu çalkalamanız daha iyi sonuç verir. Süreç bitince kavanozun içerisindekini süzdükten sonra kılcal damarların çatlayarak belli olduğu bölgelere sürebilirsiniz. Bu uygulama bir hafta boyunca yapılabilir.

  • At Kestanesi Losyonu:

Yine at kestanesi rendelenerek 2 su bardağı suyla bir kaba konulur. Bu kez kabı ateşe alarak bir kez taşana kadar kaynatmanız istenir. Ortalama 20 dakika bekleme süresinin ardından damarların görüldüğü bölgelere uygulanır. Varis şikâyeti için uygulanabilen bir yöntemdir.

  • Atkuyruğu Çayı:

Bir tutam atkuyruğu otunu tek veya farklı bitkilerle demleyerek damak tadınıza uygun bir bitki çayı oluşturabilirsiniz. Varis ve tüm kılcal damar çatlamaları için günde bir fincan tüketilebilir.

  • Portakal Nergisi Kremi:

Portakal Nergisi bitkisinin sapını, çiçeklerini ve yapraklarını tümüyle kesme tahtanıza alarak ufak parçalara bölün. Ortalama yarım kilo hayvansal yağ ile birlikte karıştırarak kaynatın. Bir gün bekledikten sonra ufak kavanozlara ayırabilirsiniz. Varis, kılcal damar çatlaması olan yerlere bıçak kalınlığı denilen ölçü kadar sürerek bekletin. Ardından bandaj ile sararak bir süre emilimini sağlayın. Yaklaşık 4 hafta boyunca bu kürün uygulanması önerilmektedir.

Kılcal Damar Çatlaması Bitkisel Çözüm

Kılcal damar çatlamalarının bitkisel tedavisi yapılabilmesi için uygun damar yapısının olması gerekir. Herkes için aynı etkinin gözlenmesi pek mümkün değildir. Buna ek olarak damar çatlamalarında bitkisel bileşenli ilaçların sık kullanılması çözüm yolu olarak görülmesini sağlamıştır. Kremler, losyonlar ve varis için üretilen çeşitli alternatiflerin tamamı bu düşünce yapısından çıkmıştır.

Bitkisel tedaviyle kılcal damar çatlakları giderilebilir. Ancak yinede doktora giderek damar sağlığınıza, damarların genişleme durumuna ve sağlığınıza ilişkin diğer noktalara göz atmanızı öneririz. Yapılacak muayene ile bitkisel tedavinin dışında uygulanabilecek çeşitli yöntemlerden haberdar olma şansınız var.

Bitkisel kılcal damar çatlaması tedavisinin başarı oranı değişken olmakla beraber olası bir yan etki veya reaksiyon görüldüğünde mutlaka doktora gidilmelidir. Kesinlikle bilinçsizce ve doktorunuza danışmadan bitkisel tedavi formlarını uygulamamanızı tavsiye ederiz.Kullanıcı Yorumları ve Oyları 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

© 2017-2024 – Kan damarları ve Hastalıkları

Bu sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirme amaçlıdır! Anlatılan tedavi yöntemleri, ilaç isimleri ve beslenme önerileri doktor ve diyetisyen kontrolü olmadan uygulanmamalıdır. İletişim ve Reklam Formu