Kılcal Damar Çatlamasına İyi Gelen Kremler ve Bitkiseller

Kılcal damar çatlamalarına iyi gelen birçok farklı detaydan söz edebiliriz. Fakat uzun vadeli bitkisel çözümler veya kremler yerine tedavi metotlarına yoğunlaşmak gerekir.

Kılcal damar çatlamasının nedenleri bulunarak tedavi edilebilir bir durum olduğu anlaşılmıştır. Fakat nedenlerini saptamak için doktora başvurmalı ve tetkiklere izin vermelisiniz.

Kılcal Damar Çatlamasına İyi Gelen Şeyler

Kılcal damarlarda çatlama görülmesi gayet sıradan bir duruma dönüşmüştür. Bilhassa hava değişimleri ile beraber burnumuzun kenarları ve yüzümüzün belirli bölgelerinde bu durumu net bir biçimde görebiliriz. Doğal olarak kılcal damarların çatlaması için tedavi anlamında çok büyük bir çaba sarf edilmediği bilinen bir gerçektir. Kimsenin estetik kusura dönüşmeden önemsediği bir rahatsızlık değildir. Burada net bir biçimde belirtilerini göremesek bile beyin gibi önemli organlarımızda saptanabilecek kılcal damar çatlakları sorun yaratabilecek potansiyele sahiptir.

Toplumda görülme sıklığına baktığımız zaman yüzde ve bacakta çok daha fazla ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Bu sebeple kılcal damar çatlamasına iyi gelen şeyler araştırılarak alternatif bir tedavi formu aranmaktadır. Farklı bitkisel karışımlar veya kremler kullanılarak damar yapısının büzüştüğü noktaların yok olması beklenir.

Ancak buna bağlı bir tedavinin gerçekleşebilmesi için profesyonel bir müdahale şarttır. Yani kortizonlu krem kullanımının bile kılcal damarlarda çatlamaya yol açabileceğini unutmamalıyız. Bazen kullanılan ilaçların daha da ciddi bir soruna yol açabilmesi muhtemel olabiliyor. Bilinçsizce ve doktorunuza danışmadan uygulayacağınız her ürünün dermatolojik anlamda zararını görebilirsiniz.

Başkasının olumlu sonuçlar aldığı bir kremin veya bitkisel kürün size aynı etkiyi yaratacağına ilişkin kesin bir kanı yoktur. Aksine cilt tipinin değişken olmasından ötürü kalıcı yaralar, deformasyonlar ve deri altında da çatlamalar gibi durumlar saptanabilir.

Kılcal Damar Çatlamasına İyi Gelen Kremler

Kılcal Damar Çatlaklarına Krem Tavsiyeleri

Kılcal damar çatlamasına iyi gelen krem önerileri son derece popülerdir. Herkesin bu tip estetik kusurları kapatmak için krem kullanmak gibi kolay bir tedavi formu araması ise tesadüf değil. Ülkemizde doktora gitme oranının dolaşım bozuklukları için olan ortalaması bile son derece düşüktür. Durum böyle olduğunda yüzdeki kılcal damar çatlamaları için doktora giden insan sayısının minimal seviyede olacağını görebiliyoruz.

Kılcal damarlara iyi gelen kremler veya sprey formunda medikal ürünler sık sık kullanılmaktadır. Etkili sonuçlar alabilmek adına düzenli kullanım gerektiren bu tip medikal ürünlerin dezavantajları da vardır. Günümüzde çok fazla insanın dikkatini çeken ilaçların reçetesiz satılması ise yoğun kullanımın bir diğer sebebidir. Aslında insanlar kolayca kurtulabilecekleri bir tedavi yöntemi aramaktadır.

Burada da doktora gitmek yerine alternatif çözümler arandığı için bu tip ürünlere yönelmeleri doğaldır. Maalesef ki yanlış kullanım veya bilinçsiz ürün tercihi ile cilt tipine uygun olmayan kremlerle tahriş sorunu yaşayan binlerce insan görüyoruz. Doktorunuza veya özel olarak dermatoloji uzmanına görünerek hem cildinizin ihtiyacı olan ürünü hem de hangi ürünlerin size fayda sağlayacağını öğrenebilirsiniz. Halk arasında popüler olan ve kılcal damarlarda çatlamaya iyi gelen kremler olarak adlandırılan alternatifler aşağıdaki gibi sıralanabilir.

Krem Miktar / Fiyat
Lirene Kılcal Damar Problemli Hassas Ciltlere Özel Krem 50 ml / 60-70 TL
Biorichi At Kestanesi Balsam 500 ml / 35-45 TL
Morbeks At Kestanesi Jeli 500 ml / 35-45 TL
Murad Correcting Moisturizer SPF15 50 ml / 120-135 TL
Derma E Clear Vein Kılcal Damar ve Morluk Kremi 56 ml / 125-135 TL

Yukarıda gördüğünüz ürünlerin büyük çoğunluğunda at kestanesi gibi kılcal damar çatlamalarına iyi gelen bitkisel özler var. Bileşenlerinde kimyasal içerikler barındıran ilaçların olabileceğini unutmayınız. Aynı şekilde bu tip ilaçları kullanmadan evvel doktorunuza danışmanız ve cilt tipinize uygun olan ürünü reçete ettirmeniz önemli bir adım olacaktır.

Günümüzde başkasına iyi geldiğini referans alarak kullandığınız tüm ilaçların zararını görme ihtimaliniz vardır. Yağlı cilt tipi, kuru cilt tipi veya yıpranmış cilt tipi gibi çok farklı standartlardan söz edebiliriz. Aynı zamanda mevcut kılcal damar çatlamalarına iyi gelen kremlerin tamamı belirli bir oranda tedavi sağlamayı amaçlar. Genel amaç kozmetik anlamda görünümü iyileştirmektir.

Kılcal Damar Çatlamasına Bitkisel Çözüm

Kılcal damar çatlamasına bitkisel tarifler verilerek çözüm bulunduğunu görebilmekteyiz. Burada önemli olan nokta ise bilinçli bir biçimde uygulanabilecek kürleri tercih etmektir. Hiçbir şekilde dermatolog tarafından muayene edilmeden bitkisel tedaviye yönelmenizi tavsiye edemeyiz. Çünkü cilt altında oluşabilmesi muhtemel deformasyonlarında tetkikinin yapılabileceği bir hastaneye gitmeniz önerilmektedir.

Böylece yalnızca cilt üzerinde görülen lekelenmeler ve damar görüntüsüyle sınırlı olmayacak bir tedaviye başlayabilirsiniz. Bitkisel karışımlar bu aşamada faydalarıyla öne çıkan bitkileri içeriğinde barındırıyor. Burada da zararları olmadığı inancından ötürü net bir güven doğmuş oluyor.

Kılcal damar çatlamasına bitkisel tarifler sunan İbrahim Saraçoğlu veya Ahmet Maranki gibi çok önemli uzmanlar var. Burada profesyonel olarak farklı tarifler uygulanarak olumlu sonuçlar alınabiliyor. Fakat kılcal damar çatlamalarına iyi gelen kremler veya bitkisel kürler kullanılmadan önce doktora gidilmesi gerektiğini halen daha savunuyoruz.Kullanıcı Yorumları ve Oyları 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

© 2017-2024 – Kan damarları ve Hastalıkları

Bu sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirme amaçlıdır! Anlatılan tedavi yöntemleri, ilaç isimleri ve beslenme önerileri doktor ve diyetisyen kontrolü olmadan uygulanmamalıdır. İletişim ve Reklam Formu