Kılcal Damar Tedavisinde Kullanılan Kremler ve Bitki Kürleri

Cilt üzerinde bulunan kadınların korkulu rüyası olan kılcal damarların tedavisinde pek çok firma ürettiği kremlerle çeşitli çözümler sunmaktadır. Kremler arasında en başarılı olanları bu makalede tanıttık

Kılcal damar tedavisinde kullanılan kremler gerek kimyasal içerikli olsun gerek doğal olarak hazırlanmış bulunsun, düzenli kullanımda cildi rahatlatır, nemlendirir, güçlendirir ve istenmeyen, halk arasında örümcek damar adı verilen damarlardan temizlenmeye imkan sağlar.

LR Kılcal Damar Kremleri

Kılcal damarlar insanlarda bilhassa yaşın ilerlemesine bağlı başta yüz olmak üzere çeşitli yerlerde görülebilmektedir. Özellikle yüz bölgesinde olan mor ve kırmızı ince damarlar; hastaya estetik açıdan büyük rahatsızlıklar vermektedir.

Tedavi konusunda son zamanlarda oldukça olumlu sonuç veren kremlerden biri de LR Ürünleridir.  Tedavide kullanılan LR ürünleri üçlü bir uygulamadır. Jeli ve spreyi ile birlikte propolis kremi aynı anda uygulanılmaktadır.

Örümcek damar çatlaklarının tedavisinde kullanılan ve başarılı sonuçlar veren Aloe veranın ürünleri olan LR kremlerinin uygulamasında dikkat edilmesi gereken bir ayrıntı da; jel şeklinde olan aloe vera cilde soğuk olacak bir şekilde uygulanmasıdır. Kılcal damar sorunu olan hasta şu adımları takip eder;

  • Temiz cilde önce sprey uygular; ardından da propolis kremi yüze masajla yedirerek sürer.
  • Jel krem buzdolabında bekletilir. Çıkarıldığı an soğuk olarak sorunu olan hastanın yüzüne uygulanır.

LR ürünleri vasıta ile yapılacak olan kılcal damar tedavisi tek başına olumlu sonuç vermez. Bu tedavi doktorlar tarafından uygulanan tedaviye destek vermektedir.

Bioderma Kılcal Damar Kremi

Bioderma örümcek damar kremi; cildi rahatlatmakta; cilt üzerinde bulunan yer alan örümcek damarların tedavisinde destekleyici özellikler taşımaktır. Bioderma Sensibio AR BB kremi sabahları ve akşamları aksatmadan günde iki kere; temiz ciltte yer alan örümcek damarlar için tedavi amacı ile uygulanır. Doktorlar tarafından yapılan ana tedaviye yardımcı olan Bioderma krem; cilt üzerinde özellikle yüze yerleşen damarların azalmasına ve yok olmasına destek vermektedir.

Oksitin Krem

Hücre yenileyici etkisi olan oksitin krem aynı zamanda cilt üzerinde bulunan kılcal damar tedavisinde de etkili olmaktadır. İçinde içerdiği çinkonun da yardımı ile cilt üzerinde mucizeler yaratan Oksitin krem örümcek damar tedavi dışında cilt üzerinde besleyici, onarıcı etkileri bulunmaktadır. Bu kreimi kullanmaya başladıktan kısa bir süre sonra yüzde bulunan sorunun yavaşça azaldığı ve yok olduğu gözlemlenir. Cilt üzerinde koruyucu etkisi bulunan oksitin krem çatlaklar, tahrişler, sivilceler, kızarıklıklar, aknelere karşı da kesin bir çözümdür. Kolejenlerin yüzde oluşmasını engelleyen Oksitin kremler sadece örümcek damar lekelerini değil güneş yüzünden ciltte oluşan lekeleri de yok etmekte oldukça etkendir. Oksitin krem cilt kanserini de engellemektedir. Yüze sabah ve akşam incecik bir tabaka sürülerek uygulanan oksitin kremler aynı zamanda yüzün su oranını dengelemekte, su kaybının oluşmasını engellemektedir. 

Avena Antirougeurs Fort

Ciddi bir estetik sorunu damarların yüzde ve vücutta bulunan istenmeyen görüntüsü kadınlar açısından büyük bir problemdir. Avena kılcal damar kremi kullananlar bir çok kadın için kabusa dönüşen yüzlerine yerleşen örümcek damarların tedavisi günümğzde Avena ile oldukça hızlı ve kolay olmaktadır. Yüzünde problemleri olanlar ve bu sorundan rahatsız olup kurtulmaya çalışanlar için Avena Antirougeurs Fort doğru bir seçim olmaktadır. Psikolojiyi olumsuz bir şekilde etkileyen sorun  vücudun hangi bölgesinde olursa olsun başlı başına bir sorun teşkil etmektedir. Avena Antirougeurs Fort kremi günde bir kere uygulamak yeterlidir. Genel olarak akşamları yatmadan önce temiz cilde uygulanması gerekmektedir. İnce bir tabaka halinde sürmeniz, düzenli olarak kullanmanız kısa bir süre içinde örümcek damarlardan kurtulmanıza neden olacaktır.

La Roche Posay

La Roche Posay Kılcal Damar Kremi

İyi bir çüzüm olan; La Roche Posay kılcal damar kremi; hem normal hem de karma ciltler için geliştirilmiştir. Vücudun çeşitli bölgelerinde yer alan örümcek damarların yok edilmesi amacı ile yapılan tedavide kesin ve etkili bir üründür. Bu krem cildi korumakta, gerekli olan bakımı sağlamaktadır. Günde bir kere temiz cilde uygulanan bu ürün kılcal damarlar konusunda özel olarak formüllenmiş olup, sadece bu damarlardan kurtulmayı sağlamaz. Aynı zamanda korunmaya da destek vermektedir. La Roche Posay kılcal damar kremi cildi nemlendirir, güneş ışınlarının zararlı olan UV ışınlarının cilde zarar vermesine engel olur. Cildi güçlendirir, canlandırır, yatıştırır.

At Kestanesi Kremi

At kestanesi kremi kılcal damarların giderilmesinde başarılı bir bitkisel tedavi yöntemi olmaktadır. Evde kolayca hazırlanan at kestanesi kremi; düzenli bir şekilde aksatılmadan kullanıldığında; tedavide başarılı sağlamaktadır.  At kestanelerinin içinde bulunan aescin diye adlandırılan, özel madde; at kestanesini örümcek damar tedavisinde vazgeçilmez yapmaktadır.

Evde özel hazırlanan at kestanesi kılcal damar kremi; aynı zamanda cildin rengini dengeler, ciltte bulunan lekeleri temizler, cildi korur, canlılık ve esneklik kazandırır, kuvvetlenmesini sağlar. Bitki kürleri konusunda uzmanlaşmış pek çok kişi tarafından ortak bir çözüm olarak önerilen; at kestanesi örümcek damar kremi yirmi günde hazırlanmaktadır. Hazırlanması bu kadar uzun süren bu bitki kürü her akşam cilde temizlendikten sonra uygulanır.

At Kestanesi Kılcal Damar Kremi Hazırlanışı

Bu kür hem yeşil kabuğu ile hem de içindeki kestane ile iki ayrı şekilde hazırlanır.

  • On veya on beş at kestanesinin yeşil kabukları ayıklanır ve bu kabuklar rendelenir. Rendeleme işleminden sonra cam kavanoza içine konur ve bir parmak üzerine gelecek biçimde sızma zeytinyağı eklenir. Yaklaşık yirmi gün güneş alan bir yerde sık sık çevrilerek dinlendirilir. Bu kür genellikle sabahları örümcek damarların üzerine sürülerek uygulanır.
  • On veya on beş at kestanesi ayıklanır. Bu kez kabuğu yerine kestanenin kendisi iyice dövülerek kavanoza aktarılır. Üzerine yukarıda anlatılan kür gibi sızma zeytinyağı bekletilir ve yirmi gün boyunca aynı yöntemle güneş alan yerde sık sık çevrilerek dinlendirilir. Sorunun bulunduğu kısma temizlendikten sonra sabahları uygulanır.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (5 votes, average: 3,60 out of 5)
Loading...

© 2017-2024 – Kan damarları ve Hastalıkları

Bu sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirme amaçlıdır! Anlatılan tedavi yöntemleri, ilaç isimleri ve beslenme önerileri doktor ve diyetisyen kontrolü olmadan uygulanmamalıdır. İletişim ve Reklam Formu