Faydalı Bilgiler
Kan Damarları – Çeşitleri, Hastalıkları ve Tedavisi

Kan damarları kalpten aldığı kanı organlara taşımaktadır. Bu damarlarda meydana gelen tıkanma ya da yırtılma gibi sorunlar ciddi komplikasyonlar oluşmasına neden olur.

Yapay Damar Kullanım Ömrü, Özellikleri ve Ameliyat Yöntemi

Günümüzde kronik hastalıkların önlenmesi amacı ile yapay damar tedavisi oluşturulmuştur. Bypass damar olarak da adlandırılan bu damarlar ile kalp ve böbrek gibi organlardaki hastalıkların tedavisi hedeflenir.

Karotis Damar Rahatsızlıkları ve Tedavi Yöntemleri

Karotis damarları boynun her iki tarafında yer almakta olup; boynun yukarısında yer alan organlara, dokulara ve hücrelere temiz kanı, oksijeni ve ihtiyaç duyan diğer besinleri taşımakla görevlidir.

İnsan Vücudundaki Damarların Çeşitleri ve Görevleri

İnsan vücudunda bulunan damarlar, kaç tür damarın olduğu, ne tür görevler yerine getirdikleri, fonksiyonlarının neler oldukları, damarların uzunluklarının ne kadar olduğu hakkında makale.

İnsan Damarlarının Anatomisi, Yapısı ve İşlevleri

İnsan damarlarının anatomik yapısını; 1960 senesinde gelişen anjiyo teknolojisi sayesinde oldukça detaylı olarak inceleyebilmek mümkün olmuş; damar hastalıklarının tedavisinde başarı oranı atmıştır.

Damarlardaki Kan Basıncı, Ortalama Arteryel Basınç Hesaplama

Kalp kasının kasılarak kanın damarlara pompalamasına sistol (büyük tansiyon); kasılmadan sonra gevşemesi ve tekrar kalbe dönmesine de diyastol (küçük tansiyon) evresi denilmektedir.

Damarların Temizlenmesi için Yenebilecek Bitkisel Gıdalar

Damarların temizlenmesini sağlamak amacıyla beslenme ve egzersizleri hayatınızın odak noktasına koymalısınız. Böylece düzenli yaşam ile sağlığınızı korumanız mümkün olur.

Karaciğer Damarlarının Görevleri ve Toplanmasının Tedavisi

Karaciğer damarları ana arter olarak bilinen damar yapılarını kapsar. Hatta bu sebeple karaciğer odaklı operasyonların hepsinde ciddi kan kaybı yaşanabilir.

Damar Görüntüleme Cihazı Ücretleri, Türleri ve Özellikleri

Damar görüntüleme cihazı olarak kullanılan ürünlerin teknolojik anlamda son derece yararlı olduğunu söyleyebiliriz. Kızılötesi(Infrared) teknolojisiyle damarların cilt üzerinde görünümü sağlanmaktadır.

Ayak Damarları Hastalıkları, Belirtileri ve Nedenleri

Ayak damarlarında meydana gelen hastalıklar nelerdir, ne tür hastalıklar vardır, ayak damar hastalıklarının belirtileri nelerdir, nasıl tedavi edilir ve tedavi yöntemleri nelerdir hakkında makale.

Şah Damarı, Hastalıkları, Nedenleri ve Tedavisi

Vücut fonksiyonları için hayati önem taşıyan şah damarında oluşabilecek sıkıntı neredeyse bütün önemli organları etkilemektedir. Şah damarıyla ilgili olan en ufak bir sağlık sorunu ciddiye alınmalıdır.

Kol Damarları İsimleri, Hastalıkları ve Kol Damarlarında Sıkışma

Kol damarlarında oluşabilecek sıkıntı çoğu zaman kalbe olan yakınlığına da bağlı olarak ciddi sonuçlara varabilmektedir. Kolda oluşan en ufak bir ağrının bile temelinin araştırılması gerekmektedir.

© 2017-2024 – Kan damarları ve Hastalıkları

Bu sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirme amaçlıdır! Anlatılan tedavi yöntemleri, ilaç isimleri ve beslenme önerileri doktor ve diyetisyen kontrolü olmadan uygulanmamalıdır. İletişim ve Reklam Formu