Ahmet Maranki Tarafından Sunulan Varikosel Tedavisi Kürü

Erkekler için kabus niteliğinde olan testis damarlarında varis oluşumu diğer ismiyle varikoselin tıbbi tedavisi yanında bitkisel tedavi de başarılı sonuçlar vermektedir.

Ahmet Maranki Varikosel Bitkisel Tedavi

İlkçağlardan günümüze kadar ilerleyerek gelen bitkisel tedavi yöntemleri; neredeyse bütün hastalıkların tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.  İlaçların büyük bir çoğunun bitkilerden yapıldığını düşünecek olursak, bitkilerin insan sağlığı açısından ne kadar önemli olduğunu ve tedavideki etken gücünü kolaylıkla saptayabiliriz.

Erkekler için ciddi bir sorun olan, kısırlığa, testislerin küçülmesine hatta cinsel gücün azalmasına neden olan testis varisi diğer ismiyle varikosel oluşumunu engellemek veya yapılan tıbbi tedaviye destek olmak amacıyla çeşitli bitki kürleri bir çok deneyden geçirilerek kullanıma sunulmuştur. Varikosel tedavisi konusunda neredeyse yüzde yüz başarıya sahip olan bu kürler konusunda uzman olan kişiler tarafından hazırlanmaktadır.

Ahmet maranki varikosel bitkisel tedavi yöntemi farklı derecelere sahip olan bu sağlık sorununda ana tedaviye destek olmaktadır. Testislerde bulunan toplardamarın uzayıp kıvrılarak genişlemesi sonucu oluşan bu hastalığın tedavisinde zencefil, adam otu, zerdeçal, çakşır otu, Çinseng,  çakşır otu, yer elması ile hazırlanan bitki kürlerinin testisde bulunan damarları güçlendirdiği ve varis oluşumunu önleyerek var olan varisleri tedavi ettiğini savunmakta.

Ahmet Maranki Varikosel Tedavi Kürü

Malzemeler; zencefil, adam otu, zerdaçal, çakşır otu, Çinseng,  çakşır otu, yer elması, bir kilo bal, ceviz Hazırlanışı; yüzer gram zencefil, adam otu, zerdaçal, çakşır otu, Çinseng,  çakşır otu, yer elması incecik dövülerek dövülmüş ceviz ve bir kilo bal ile karıştırılır.

Ahmet Maranki At Kestanesi Kürü

  • at kestanesi

At kestanelerinın dış kabukları soyularak atılır. At kestanesi iyice dövülüp veya soyulup kurutulur. Kurduktan sonra kahve öğütme makinesinde un haline dönüştürülür

Hazırlanan bu karışım bir veya iki çorba kaşığı üç gün boyunca yenilir.

İbrahim Saraçoğlu Varikosel Tedavi Kürü

Damar genişlemesinin testislerin üzerinde olması durumuna varikosel denir. Varikosel ağrı yapıyorsa hastanın ameliyat olması gerekmektedir.

İbrahimSaraçoğlu Karabaş Otu Kürü

Karabaş otu, melisa otu

Karabaş otu ve melisa otu yarı yarıya karıştırılacak. Bir bardak suda yarım tutam karabaş otu yarım tutam melisa otu kaynatılarak demlenecek.

Hazırlanan bu kür on beş gün boyunca sabahları ve akşamları içilecek. On beş gün sonunda varikosel sorununun tedavi edilmeye başlandığı, gittikçe azaldığı hatta yok olduğu gözlenebilmektedir.

Varikosele Keçi Boynuzu Kürü

  • Keçi boynuzu

Kaynamakta olan üç su bardağı suyun içine altı veya yedi tane keçiboynuzunun atıp ortalama üç dakika boyunca kısık ateşte kaynatın. Daha sonra yirmi dakika civarında demlenen bu kürün içinden keçi boynuzlarını bir kaşık veya maşa yardımıyla çıkarın.

Soğuyan varikosel için hazırlanmış olan keçiboynuzunun kürünü yedi gün boyunca aç karnına sabah kahvaltısından ve akşam yemeğinden önce içiniz.

İbrahim Saraçoğlu varikosel hastaları için tedavi amacıyla önerdiği iki çay daha bulunmaktadır. Bunlar kırk kilit veya diğer ismiyle at kuyruğu bitkisi ve çoban çantası otu. Kırk kilit çayı birer tutam kaynatarak hazırlanıp sabah kahvaltısından sonra içilir. Akşamları ise çobançantası otundan hazırlanan çay üç dakika civarı kaynatıldıktan sonra süzülerek akşam yemeğini yedikten iki saat sonra bir fincan içilmektedir. Çobançantasının genişleyen damarları sıkıştırıcı özelliği bulunmaktadır.

Varikosel Şifalı Bitkiler

Ameliyat olmak istemeyen varikosel hastaları doktorlarına danışarak uzman bir doktor tarafından önerilen bitkisel tedavi yöntemlerini kullanabilmektedir. Varikosle oluşmasını engelleyen veya yapılan tıbbi tedaviye yardımcı olacak bitki kürleri bulunmaktadır. Varikosel hastalarına doktorlar veya bitkilerle tedavi konusunda uzman olan kişiler tarafından önerilen bir takım bitkiler bulunmaktadır. Bunlar arasından en belirgin ve tedavide en başarılı olanlar; siyah çekirdekli üzüm, gotu kola, at kestanesi, at kuyruğu ve çobançantası olmaktadır

Varikosel Şifalı Bitkiler

Bunların dışında varikosele faydalı olan; genişleyen test is damarlarının daralmasını sağlayan ,  spermlerde bu genişlemeye bağlı olarak oluşan kalitenin düşmenin ve meydana gelen azalma sorunun toparlamadan ve varislerin tedavi edilmesine yardımcı olan karışımlar ve kürler de bulunmaktadır. Bunlar arasında en belirgin olanlara örnek vermek gerekirse;

  • Polen ve bal karışımı
  • Çörek otu ve bal karışımı
  • Isırgan otu ve bal karışımı
  • Keçiboynuzu pekmezi
  • İğde ağacında bulunan polenler ve bal karışımı

Verilebilmektedir.Testis varisi diğer ismiyle varikosel sorunu yaşayan erkeklerin ağır egzersiz hareketlerinden kaçınmaları, stresten uzak kalmaları, kilolarına dikkat etmeleri, sağlıklı beslenmeleri, yağlı, tuzlu, şekerli yiyeceklerden uzak kalarak; E ve C vitaminleri konusunda zengin olan gıdalarla beslenmeleri tedavi aşamasında oldukça önemli olmaktadır. Bunun dışında varikosel sorunu olan erkeklerin  alkol ve sigara alışkanlıklarından uzak durmaları tedavi açısından büyük önem taşımaktadır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (4 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

© 2017-2024 – Kan damarları ve Hastalıkları

Bu sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirme amaçlıdır! Anlatılan tedavi yöntemleri, ilaç isimleri ve beslenme önerileri doktor ve diyetisyen kontrolü olmadan uygulanmamalıdır. İletişim ve Reklam Formu