Varikosel Sorunu için Doğal Tedavi Uygılamaları

Varikosel sorunu yaşayan kişiler yaşam tarzı ve beslenme tarzı değişimleri ile etkili çözüm olanakları sağlayabilir. Bu çözümler düzenli şekilde kullanılmalıdır.

Cerrahi Olmayan Tedaviler

Varikosel Sorunu

Ameliyattan ayrı olarak, bu sorundan kurtulmanın doğal ve basit yolları vardır. Bu tür varikosel tedavisinin nihai hedefleri vücuttaki toksisite seviyelerini büyük ölçüde azaltmak ve kandaki pH seviyelerini canlandırmaktır. Bunu yapmanın iki farklı yolu vardır.

  • Yaşam tarzını yeniden canlandırmak
  • Serbest radikalleri azaltın.

Yaşam tarzı; yapılması gereken yaşam tarzı değişiklikleri tedavi açısından oldukça önemlidir. Düzenli şekilde beslenmek ve gıdalardan uzak durun. Bol miktarda fiziksel egzersiz yapıldığından emin olun. Tat alma tomurcuklarını tatmin etmek için, serbest radikaller içeren tuz, şeker ve yağlar kullanarak gıdaların lezzetini canlandırma eğiliminde olunur. Bu durum hücrelere zarar verir ve kanı sağlıksız yapar. Taze meyve, sebze, tohum, baklagil ve tam tahıl tüketmek kandaki toksinleri azaltmaya yardımcı olur.

Serbest radikallerin azaltılması; spektrumdaki vanaların çalışmasını engeller.

Diyeti düzene sokmak; zayıf beslenme, vasküler sistem içinde artan oksidatif hasar ve iltihaplanma ile sonuçlanır. Bu da damar duvarlarının hasara ve elastikiyetinin azalmasına sebep olur. Bu da varikosel riskini artırır. Antioksidanlar açısından zengin bir diyet yiyerek varikoselleri önleyebilmektedir ve bunlara yardım edebilir. İşlenmiş tahılların alımını azaltabilir ve diyetinizdeki dengesiz çoklu doymamış yağ asitlerini ortadan kaldırabilir. Gerçekten sadece  zararlı serbest yağ asitlerine yüksek devir nedeniyle artan oksidatif hasara neden olur.

Çok fazla oturmayı bırakmak, hareketsizlik, bir sandalyeye veya kanepeye oturmak tüm gün sadece obeziteye değil, aynı zamanda artan oksidatif hasara, bedensel iltihaba da katkıda bulunur. Bunlar varikosellerin oluşumuna katkıda bulunan ancak aynı zamanda mevcut olanları daha da kötüleştiren tüm faktörlerdir. Egzersiz yapmak ve aktif olmak sadece obezite ve oksidatif hasarı azaltmakla kalmaz, aynı zamanda genel dolaşımın iyileştirilmesi için harika bir yoldur. Zamanla varikoselleri önlemek ve hatta düzeltmek için bir araç olarak kullanılabilir.

Bilimsel olarak kanıtlanmış takviyeler, diyet takviyeleri ancak hala varikoselleri önlemek, tedavi etmek ve vasküler fonksiyonları iyileştirmek için çalışmalarda başarıyla kullanılan birkaç anahtar bileşik vardır. Bunların düzenli şekilde kullanılması oldukça önemlidir.

Doğal Destekler

  • Atkestanesinde bulunan bir bileşikler vasküler kapak fonksiyonunu normalleştirdiği ve bazı durumlarda varikoselleri onardığı ortaya çıkmıştır. Atkestanesinin dış kabukları soyulduktan sonra incecik kıyılır. Kahve öğütücüsünde un haline getirilir. 3 gün süresince sabah erken saatlerde aç karına 1 ç.kaşığı tüketilmesi gerekmektedir. Ayrıca atkestanesi 1 su bardağı kaynatılmış suyun içine 1 çay kaşığı dökülerek günde 3 kez içilir.
  • Sarımsak + C vitamini kombinasyonu, yapılan çalışmalar sirkülasyonu önemli ölçüde arttırmak ve artan nitrik oksit (NO) üretimi yoluyla kan basıncını% 200’e kadar düşürmek için kullanılmıştır. Varikosellerin doğal olarak iyileştirilmesinde önemli ölçüde yardımcı olabilecek atardamarların rahatlatılmasından iyi bilinmektedir. Yemeklerin içinde, salatalarda ve çiğ olarak beslenme düzeni içine alınması fayda sağlayacaktır.
  • Keçiboynuzu, bu ürün düzenli şekilde gün içinde en fazla 4 adet tüketildiği zaman düzene giren varikosel sorununa destek olur. Ayrıca bebek sahibi olmak isteyen baba adaylarının sperm kalitelerini yükseltme konusunda da oldukça etkilidir. Düzenli şekilde her gün tüketilmezse kesinlikle fayda sağlamaz.
  • Gingko Biloba, glokom ve varisler için yaygın olarak kullanılan bir bitkidir. (bunlar varikosellere benzer ancak vücudun diğer kısımlarında genelde alt ekstremitelerde görülür) Gingko’nun “mikrodolaşım” ı geliştirdiği görülüyor. Küçük damarların kan akışı, varikosellerin oluşmasıyla ortaya çıkan ve kısmen bloke olan türdür. Gingko biloba bitkisi çay olarak düzenli şekilde gün içinde en fazla 2 kez tüketilmelidir. Düzenli tüketim sonucunda var olan soruna etki göstermesi de hızlı şekilde gelişir.

Varikosel İçin Beslenme

Varikosel söz konusu olduğu zaman beslenme ve takviyeler gerçekten büyük bir etki yaratır.  Toksinler ve oksitleyici maddelerden oluşan bir beslenme şekli varikosel ile ilgili semptomları (örneğin ağrı, infertilite, bozulmuş erkeklik vb.)  daha da kötü hale gelmesine olanak sağlar. Diğer yandan, anti-enflamatuarlarda ve antioksidanlar açısından yüksek diyet varikosel azaltma konusunda yardımcı olacaktır. Antioksidanlar bakımından yüksek olan bir diyet çok faydalıdır. Meyveler, fındık, koyu yapraklı yeşillikler, otlar, baharatlar, narenciye, kırmızı şarap, çay vb. gibi ürünlerin tüketilmesine özen gösterilmelidir. Bunları düzenli bir beslenme ile tüketilmesi ve aksatılmadan beslenme düzenine alınması gerekir. Antioksidan takviyesi aslında doğurganlık ve gebelik oranlarını iyileştirmede varikosel cerrahisi kadar etkili olabilir.

 Kullanıcı Yorumları ve Oyları 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

© 2017-2024 – Kan damarları ve Hastalıkları

Bu sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirme amaçlıdır! Anlatılan tedavi yöntemleri, ilaç isimleri ve beslenme önerileri doktor ve diyetisyen kontrolü olmadan uygulanmamalıdır. İletişim ve Reklam Formu