Suna Dumankaya Tarafından Varis Tedavisi İçin Bitki Kürleri

Varis tedavisinde uygulanan birçok tedavi yöntemi yanında bitki kürleri de günümüzde çok fazla yaygınlaşmış ve başarılı sonuçlar veren uygulamalar arasında yerini almıştır.

Suna Dumankaya Varis Tedavisi

Toplardamarlarda farklı nedenlere bağlı olarak oluşan toplanmalar; pıhtılaşmalar veya genişlemeler vücudun farklı bölümlerinde cilt yüzeyinde de fark edilebilecek varis denilen sağlık sorununa neden olabilmektedir. Kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de büyük sorunlar yaratabilen bu sağlık probleminin tedavisi hakkında farklı methodlar kullanılmaktadır. Varis bulunduğu bölgeye, beslediği organlara göre değişik sorunlar yaratabilmektedir. Erkeklerde testiste meydana gelen varis kısırlığa neden olabilmekte kadınlarda vajina veya vulva da meydana gelen varis ise bilhassa gebelik döneminde hem anne hem de bebek için farklı sorunlara temel atabilmektedir.

Bitkisel tedavi yüzyıllardan beri neredeyse bütün hastalıkların tedavisinde başarılı sonuçlar vermektedir. İlaçların neredeyse tamamı bitkilerden yapılmaktadır. Bitki kürleri doğru uygulandığında varis tedavisi konusunda büyük başarılar kazanmaktadır.

Damar hastalıkları arasında tedavisi en kolay ve ölüm riski en az olan varis sorunlarının tedavisinde çok farklı yöntemler uygulanmaktadır. Tıbbi tedavi yanında bitkisel tedavi son zamanlarda sıklıkla başvurulan tedavi yöntemlerinden biri olup başarılı sonuçlar vermektedir.

Varis Tedavisi ve Bitki Kürleri

Varis Tedavisinde Bitki Kürleri

Varis tedavisinde olumlu gelişmeler gösteren bitkiler doğru oranda doğru şekilde kullanıldığında hastaların yüzünü güldürmekte, bu sağlık problemlerinden kurtulmalarına yardımcı olmaktadır. Suna Dumankaya varis tedavisi konusunda başarılı sonuçlar veren kürler sunmaktadır.

Suna Dumankaya varis için önerilerden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Elma sirkesi ile uygulanan oldukça basit olan bu kürde temiz bir bez elma sirkesine batırılır ve bacaklara sarılır. Burada önemli olan ayrıntı; bacaklardaki varisli alanlar bu bezle sarılıp uzanmalı ve bacakları kalp hizasından yukarı kaldırıp en az yirmi dakika o şekilde dinlenilmesi gerektiği hususu olmaktadır.
  • Eğrelti otu kullanılarak Suna Dumankaya varis kürü istenmeyen ve hastalar açısından başta ağrı olmak üzere farklı sorunlara neden olabilen damarlardan kurtulmayı veya oluşmasını engellemeyi sağlamaktadır. Çay gibi demlenerek hazırlanan bu kürü nane yaprağı da ilave ederek günde iki bardak içmeniz yeterli olacaktır.
  • Suna Dumankaya varis için bitkisel çözüm yöntemlerinden biri de fermente edilerek soya yağı, atkestanesi ve susam yağı ile hazırlanmış losyonlardır. Bu losyonu hazırlarken altı tane atkestanesini kabuklarını soyarak rendeleyin. Bir cam kavanozun içinde rendelenmiş halde bulunan atkestanesini, iki yüz gram kadar soya yağını ve yüz gram civarında susam yağını da ilave edin. Yaklaşık on beş gün civarı güneş altında fermante edilen bu karışım süzüldükten sonra limon suyuyla birlikte elma sirkesi de ilave edilerek her banyo sonunda masajla varisli bölgenin üzerine yedirilmelidir.
  • Varis tedavisi bitkisel çözüm Suna Dumankaya önerileri arasında en başarılı olanlardan biri de lahana kürü olmaktadır. Haşlanan lahana yaprakları ılık olarak bacaklarda bulunan varisli bölge üzerine konularak sarılır. Yarım saat civarı bekleyen bu lahana yaprakları daha sonra çıkarılır. Bu kürü haftada en az dört beş kere tekrarlamak gerekmektedir.
  • Bir bardak temiz suyun içine yirmi damla civarında at kestanesinden hazırlanmış olan şurup ve yaklaşık beş damla civarında elma sirkesi damlatılarak her gün bir bardak içilir.
  • C vitaminin varis tedavisinde ve damarlar üzerinde gösterdiği olumlu sonuçlara dayanarak varise bitkisel çözüm Suna Dumankaya tarafından kivi kürü de önemli bir yer tutmaktadır. Doğal tedavi yöntemlerinden biri olarak mevsiminde hormonsuz olarak yetişen kivilerden her gün düzenli olarak iki üç tane yenilmesi gerektiğini vurgulayan Dumankaya; varis sorunu olan hastaların bol miktarda C vitamini almasını gerektiğini önemle belirtiyor.

Bitkisel Çözüm

Suna Dumankaya varis tedavisinde başarılı sonuçlar vermekte olan bitkisel çözüm yöntemlerini uygulamadan önce mutlaka hastanın tedavisine yardımcı olan doktoruna danışıp onay alması gerektiği konusunun altını çizmekte. Uygulanan bitkisel çözüm yöntemleri sırasında varis sorunu olan hastanın tıbbi tedavisini de kesmemesi veya yarım bırakmaması gerekmektedir.

 Suna Dumankaya varis tedavisinde uygulanan bitkisel çözüm yöntemleri arasında pek çok bitki kürleri de sunmaktadır. Bunlar arasında en başarılı sonuçlar verenlerden biri de at kestanesi kürü olmaktadır. On beş yirmi tane at kestanesi; bir miktar sızma zeytinyağı ve birazda okaliptus yağı veya kafur ile hazırlanan bitkisel çözüm formülünün hazırlanışı da oldukça basittir. Ev ortamında rahatlıkla hazırlanan bu kürde at kestaneleri kabukları ayıklanarak rendelenerek cam kavanozun içine yerleştirilir. Üzerine sızma zeytinyağıyla birlikte kafur veya okaliptus yağını da ekleyerek kavanozun ağzı sıkı bir şekilde kapatılarak yaklaşık kırk gün boyunca dinlendirilir. Kırk gün sonunda hazırlanan bu losyon alınarak bacakta veya vücudun farklı bölümlerinde bulunan varisli damarların üzerine masaj yaparak yedirilir.Kullanıcı Yorumları ve Oyları 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

© 2017-2024 – Kan damarları ve Hastalıkları

Bu sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirme amaçlıdır! Anlatılan tedavi yöntemleri, ilaç isimleri ve beslenme önerileri doktor ve diyetisyen kontrolü olmadan uygulanmamalıdır. İletişim ve Reklam Formu