Venöz Yetmezlik için Bitkisel Tedavi Kürleri ve Hazırlanışı

Venöz yetmezliğine bitkisel tedavi önerileri birçok farklı alternatifi kapsıyor. İbrahim Saraçoğlu tarafından sunulan lahana kürü ise en etkilisidir.

Venöz yetmezlik, bitkisel tedavi konusunda birçok öneri sağlanan bir vaka olarak düşünülebilir. Toplardamarlarda yaşanan sorunlara verilen isim olduğu için ciddi bir rahatsızlık olduğunu unutmamak gerekir.

Venöz Yetmezliği Bitkisel Tedavisi

Venöz yetmezliği bitkisel tedavisi için önerilen birçok farklı doğal öneriye rastlayabilirsiniz. Tabi ki doğal tavsiyelerin oldukça dikkat çekici olduğunu inkâr edemeyiz. Hem yan etkilerinin olmaması hem de doğal yollarla tedavinin sağlanabiliyor olması önemli bir ayrıntı olarak karşımıza çıkıyor. Yalnızca bitkisel tedavilerin güvenilir kaynaklardan elde edilmesi ve gerçekten doğru uygulanması önem addediyor.

Her tedavinin belirli ölçüde ve dozajda uygulanması olumlu sonuçlar doğurur. Bunun bitkisel tedaviler için geçerli bir kural olduğunu ise unutmamak gerekir. Venöz yetmezlik tedavisinde uygulanan alternatifler arasında cerrahi müdahale, skleroterapi ve fiziksel tedavi seçenekleri oldukça yoğun tercih ediliyor.

Buna ek olarak ise fiziksel tedaviler ve bitkisel tedaviler dikkat çekiyor.

  • Bitkisel Tedavi

Bitkisel tedaviler belirli kürler veya doğal karışımlar kullanılarak uygulanan metotlardır. Böylece yan etki görülmeden tamamıyla doğada yetişen içeriklerle hazırlanmış bir tedavi ortaya çıkar. İlaç tedavisiyle kimyasalların yaratacağı olumlu etkilerin daha uzun vadede doğal yollarla ortaya çıkarılması hedeflenir.

  • Varis Çorabı

Ven yetmezliği denildiğinde varis kaçınılmaz bir durum haline dönüşüyor. Bu durumda da varis çorabı gerçekten önemli bir nokta haline geliyor. Özel tasarımı sayesinde bacağa alt uçtan başlayarak yukarıya doğru azalan bir basınç şiddeti uyguladığını düşünebilirsiniz. Böylelikle kan akışı olmadığı için oluşan venöz yetmezlik veya varis durumlarının önüne geçer.

  • Fiziksel Tedavi

Aslında varis çorabı bu klasmanda sayılabilir. Ancak burada daha net olarak uygulanabilen farklı metotları derleyeceğiz. Masaj yaparak, ayakları yukarıya kaldırmak suretiyle kan akışının doğru yönde yapılmasını sağlayarak bu metotlar uygulanabilir.

Venöz Yetmezlik İçin İbrahim Saraçoğlu Kürü

Venöz yetmezliğine bitkisel tedavi uygulamak için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu kürlerini kullanabilirsiniz. Burada diğer tedavi seansları kadar etkili olan önemli bir uygulamadan söz etmek gerekir. Bilhassa penil venöz yetmezliği ile doktora gitmeye çekinen kişilerin evde uyguladıkları bir seçeneğe dönüşmüştür.

  1. Venöz Yetmezliğine İbrahim Saraçoğlu Kürü

İbrahim Saraçoğlu tarafından verilen doğal reçetelerin sağlık açısından ne kadar önemli olduğunu söylememize gerek yok. Toplardamarlarda yaşanan tıkanmalar ve pıhtılaşmalar ise bu noktada çözümlenebilecek sorunlardır.

Malzemeler

  • Lahana (Dış Yaprakları Kullanılacak)
  • 2 Bardak Su

Venöz Yetmezliği için Lahana Kürü

Hazırlanışı

Venöz yetmezlik bitkisel tedavi için verilen tarifte lahananın sağlam olan dış yapraklarını kullanacağız. En dış katmanda yer alan 3-4 sırayı alarak bir kabın içerisine aktarıyoruz. Tencere kullanmanız faydalı olacaktır. 2 bardak suyun ise klorsuz olması en önemli etkenlerden birisidir. Tencereyi bu malzemelerle kaynatmaya başlıyoruz ve altını kısarak bekliyoruz. Ortalama 15 dakikalık bir süreçte ateşte kalması gerekiyor.

Kullanımı

Venöz yetmezlik tedavisini bitkisel olarak yapmak için hazırladıktan sonra ılınmasını beklemek gerekiyor. Ardından ise süzüyoruz ve içmeye hazır hale getiriyor.

Uygulama Türü, zamanı, miktarı vb.
Kullanım Zamanı Yemeklerden önce aç karnına
Gün İçinde Kullanım Miktarı Günde 2 Bardak
Uygulama Zamanı Toplam 14 Gün

Bitkisel venöz yetmezlik tedavisi için 14 günlük bir uygulama süreci bulunuyor. Ancak bu tedavinin uygulanışı 7 günden oluşan iki periyot şeklindedir. Yani 7 gün uygulanır, 3 gün ara verilir ve tekrar 7 gün uygulanır.

Venöz Yetmezliğe Bitkisel Çözümün Etkileri

Veniz yetmezliğe bitkisel çözüm olarak önerilen bu tedavinin aynı zamanda varise iyi geldiğini söylemeliyiz. Burada bitkisel tedaviyi dozunda ve doğru şekilde uygulamanız en önemli unsurdur. 7 gün uygulanan bu kürün her gün taze olacak şekilde yeniden yapılması önerilir.

Arada verilen 3 günlük mola bile damar yapılarına etkisi bakımından önemlidir. Molanın ardından ise yeniden 7 gün uygulanmak üzere hazırlanır. Tabi ki bu 14 günlük kür düzenini uygulamakta herhangi bir kısıtlama yoktur. Aksine herkesin bünyesinde aynı süreçte etki göstermez. Bu sebeple sürekli olarak yenileyerek bu periyodu tekrar etmeniz gerekebilir. Penil venöz yetmezliği sorunlarında da bitkisel tedavi metotları arasında lahananın faydaları net bir biçimde görülmüştür.

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 votes, average: 3,50 out of 5)
Loading...

© 2017-2024 – Kan damarları ve Hastalıkları

Bu sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirme amaçlıdır! Anlatılan tedavi yöntemleri, ilaç isimleri ve beslenme önerileri doktor ve diyetisyen kontrolü olmadan uygulanmamalıdır. İletişim ve Reklam Formu