Yüzdeki Kılcal Damar Çatlamasının Tedavisi ve Fiyatları

Yüzde estetiği bozan kılcal damar çatlamalarının tedavisi lazer, radyo frekansı ve medikal yöntemlerle uygulanabilir. Tedaviler maddiyat ve süreç bağlamında farklılık göstermektedir.

Yüzde kılcal damar çatlamaları özellikle estetik olmak üzere ciddi bir soruna dönüşebilir. Vücudun diğer bölgelerindeki kılcal damar sorunlarına nazaran çok daha önemsendiğini vurgulayabiliriz.

Yüzdeki Kılcal Damar Çatlamalarının Tedavisi

Yüzdeki Kılcal Damarlara Lazer Tedavisi

Yüzde kılcal damar çatlaması için tedavi yöntemleri araştırıldığında farklı seçeneklerle karşılaşmaktayız. Son 20 yıldır geliştirilmekte olan tedavi metotları sayesinde bunu net olarak görebilmek mümkündür. Halen daha kılcal damar çatlamalarına iyi gelen şeyler öneriler arasında tercih ediliyor. Fakat kremler, bitkisel formüller veya buna benzer çözüm yolları her an çözüm sağlayamamaktadır.

Günümüzde tıbbi gelişim son derece hızlı olduğu için lazer tedavisi veya radyo frekans tedavisi çok daha sık uygulanmaktadır. Hem ağrı ve acı duyulmadan kılcal damar tedavisi uygulanmış olur hem de hızlı bir biçimde sonuçlar gözlemlenir. Yüz bölgesinde uygulanacak olan lazer tedavilerinin seans aralıkları uzun tutulabilir.

İşlem Süreç
Lazer Seansları 2-6 Seans Arası Değişken
Lazer Seansları Arasında Süre 2-4 Hafta Arası Değişken
İyileşme Süreci 1-7 Gün Arası Değişken

Tabi ki bunun haricinde uygulanabilecek radyo frekans tedavisinde de belirli dalga boylarında frekans gönderilerek damarlar harekete geçirilir. Temel anlamda tüm tedavilerde damarın yakılarak ortadan kaldırılması veya kan akışının durdurularak vücut tarafından damarın atılması sağlanmaktadır. Yani vücudunuzda kullanılmayan, tıkanmış, pıhtılaşarak genişlemiş damar yapılarının temizlenmesi işlemidir. İşlem sonunda hem burun kenarlarında hem de yanaklarda bariz bir pigment farklılığı doğar.

Yüzde Kılcal Damar Çatlaması Tedavi Fiyatları

Yüzde kılcal damar çatlamasının yanak ve burun kenarında daha yoğun gözlemlendiği biliniyor. Bu aşamada fiyat ölçütünün ise belirlenen bölgeye göre değişken olabileceğini söyleyebiliriz. Tedavi kesin sonuç verdiği için 2-6 seans arasında tüm kılcal damar izlerinden kurtulmanız mümkündür. Üstelik bu işlemlerde herhangi bir acı veya ağrı hissetmemek en önemli faktördür. Ankara ve İstanbul için kılcal damar lazer tedavisi daha uygun fiyatlara yapılabiliyor.

Tabi ki bu tip operasyonlarda fiyattan ziyade farklı temellere dikkat etmek gerekir.

  • Lazer operasyonunu yapacak kişinin uzmanlığı
  • Geçmişte elde edilmiş olan lazer deneyimi
  • Lazer operasyonunu yapılacağı hastanenin yeterliliği
  • Hastanenin teknolojik donanımı
  • Kullanılacak cihazın ve yöntemin doğru belirlenmesi
  • Tedavi esnasında oluşabilecek tüm reaksiyonlara müdahale edilebilmesi

Bu noktada birçok hastane ve klinik size belirli fiyat politikalarını sunabilir. Fakat fiyattan önce sağlığınızı önemseyerek tercihinizi yapmak durumundasınız. Tabi ki tüm bunlara rağmen operasyon ücretinin önemsiz olduğunu söylemek yanlış olacaktır. Keza hem kalite bakımından hem de maddi anlamda karşılayabilmeniz açısından bunu önemsemek durumundayız.

Şu an Türkiye’de kılcal damar çatlamalarının lazerle tedavisi minimum 500 TL gibi tutarlarla başlayan, 8.000 TL’yi aşacak özel kliniklere kadar genişleyen bir yelpazeye sahip. Haliyle yüksek tedavi maliyetlerinden ötürü krem kullanımı gibi seçeneklerin revaçta olduğunu görebiliyoruz. Yüzde kılcal damar çatlamalarının krem ile geçip geçmeyeceği uzun süren bir uygulama ile ortaya çıkabilir. Ancak olası bir yan etki veya beklenmedik reaksiyon daha da ağır sonuçlara sebep olabilir.

İnsanların genellikle yaptığı kıyaslama krem fiyatları ile kılcal damar çatlamalarına lazer veya RF tedavisi fiyatları ile bütünleşmektedir. Bitkisel tedavi dahi burada gündeme gelebiliyor. Çünkü bazı özel klinikler üst düzey rakamlarla operasyon yapabiliyorlar.

Yüzde Kılcal Damar Çatlamalarına Bitkisel Çözüm

Yüzde kılcal damar tedavisinin bitkisel formlarla uygulanabilmesi için neredeyse 1-2 yıllık bir süreçten söz etmek gerekir. Maalesef ki lazer veya radyo frekansı gibi doğrudan hücreye veya dokuya ulaşabilecek bir tedavi metodu değildir. Bitkisel tedavilerin uygulanma periyodunun uzunca bir süreyi kapsamasının haricinde işlevsel olarak sonuçlarını görüp görmeyeceğiniz kesin olmamaktadır.

Böylece kılcal damar çatlaklarına iyi gelen ve yüzde iz bırakmayan metotlar daha fazla araştırılmaya başlanır. Krem gibi maddi anlamda cazip gelen alternatiflerinde uzun süre kullanılması gerektiği aşikâr. Ancak hızlı ve kesin sonuç almanın en güvenilir yolunun lazer tedavisi olduğu kanıtlanmıştır. Tabi ki İbrahim Saraçoğlu gibi bitkisel tedavi denildiğinde akla gelen uzmanların önerilerini uygulayabilirsiniz. Fakat bu noktada da uzun bir dönem sürecek uygulamalarla karşı karşıya kalacaksınız.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...

© 2017-2024 – Kan damarları ve Hastalıkları

Bu sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirme amaçlıdır! Anlatılan tedavi yöntemleri, ilaç isimleri ve beslenme önerileri doktor ve diyetisyen kontrolü olmadan uygulanmamalıdır. İletişim ve Reklam Formu