Yüzdeki Kılcal Damarlar için Tedavi Yolları ve Merkezleri

Yüzde kılcal damar tedavisi için nedenlerine bağlı olarak uygulanması gereken doğru tedavi türünün belirlenmesi gerekir.

Yüzde kılcal damar tedavisi uygulanabilmesi için seçeceğiniz merkezin teknolojik donanımını önemsemek zorundasınız. Aynı şekilde operasyonu yapacak olan doktorun tecrübesi en önemli etkendir.

Yüzdeki Kılcal Damarlar İçin Tedavi Yöntemleri

Yüzdeki Kılcal Damarlara Tedavi Türleri

Yüzde kılcal damar tedavisi için aradığınız kriterlerin birbirinden bağımsız olabilmesi mümkündür. Günümüzde kılcal damarların genişlemesi, çatlaması, varis oluşması son derece sık görülen problemlerdir. Burada önemli olan noktanın çevresel faktörlere, yaşam stresine ve bize zararlı unsurlara yönelik çözümler bulabilmek olduğunu söylemeliyiz. Ancak tüm önlemleri almamıza rağmen yüzümüzdeki kılcal damarların tedavi edilmesi gerekebilir.

Tam bu noktada da farklı metotların uygulanabilirliği artıyor. Gelişen teknoloji ile beraber lazer ve radyo frekans tedavisi yüzdeki kılcal damarların tedavisinde kullanılabiliyor.

Tedavi türü seans süresi
Lazer Tedavisi Maksimum 30 dakika
Radyo Frekans Tedavisi 30 Dakika

Uygulanan tedavilerde temel amaç lazer ışınları veya uygun frekans aralıklarıyla damarlara sinyaller yollamaktır. Yani işlevini yerine getirmeyen ve estetik görüntüyü bozan kısımların yok edilmesini sağlamaktadır. Burada milimetrik çaplardan söz edebileceğimiz ufaklıkta tıkanmış damarlar yoğunluktadır. Genelde yakılarak bu damarların vücut tarafından iptal edilmesi yani atılması sağlanmaktadır. Kılcal damarlarda tedavi profesyonel ekipler tarafından yapılır. Böylece acı veya ağrı hissedilmez. Hatta Ankara ve Bursa gibi büyük şehirlerde çok daha yetkin klinikler vardır.

Yüzdeki Kılcal Damar Tedavi Merkezleri

Yüzde kılcal damar tedavisi için gerekli şartların sağlanabiliyor olması çok önemlidir. Ankara gibi şehirlerde hem sayıca hem de nitelik olarak çok güçlü alternatifler vardır. Türkiye’de bu tip operasyonlarda uzman olan doktorların tamamına büyük şehirlerde rastlayabiliriz.

Yüzde kılcal damar tedavisi için Antalya gibi hastane ve klinik yönünden geniş bir seçenek hacmine sahip şehirler tercih edilebilir. Hem kullanılan lazer veya radyo frekans tedavisinin daha iyi cihazlarla yapılabilmesi hem de profesyonel ve alanında uzman doktorlar bulunması mümkündür. Tabi ki kılcal damarlar her hastanede veya klinikte tedavi edilir. Fakat görülecek etkiler ve yan etkiler birbiriyle karşılaştırılmalıdır. Yüzümüzde belirginleşen kılcal damarların tedavisi İzmir gibi büyük şehirlerde bu yüzden tercih edilmektedir.

Gerçekten alanında uzman doktorların müdahalesi kendisini belli etmektedir. Çünkü lazer gibi önemli tedavi metotlarının yanlış kullanım sonucunda dermatolojik tahrişlere sebebiyet vereceği unutulmamalıdır. Eğer güvenilir ve kaliteli tedavi merkezlerini Bursa, Antalya, Ankara, İzmir, Adana ve İstanbul gibi şehirler yerine daha küçük şehirlerde bulabiliyorsanız başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

Artık teknolojinin inanılmaz bir hızla ilerlediği günümüz koşullarında yüzde kılcal damar tedavisinin sülük ile yapılmaya çalışıldığına bile şahit olabiliyoruz. Bu gibi doğal tedavi metotları devreye girdiğinde Suna Dumankaya veya İbrahim Saraçoğlu gibi alanında uzman kişiler akla geliyor. Tabi ki farklı bitkisel öneriler veya kürler bu alanda kullanım için önerilebilir. Ancak yıllar boyunca uygulanabilecek ve cilt tipinize göre işe yarayıp yaramayacağına emin olamayacağınız bir tedavi senası olacağını söylemek zorundayız.

Bunun yerine lazer veya radyo frekans tedavisi uygulayabilen bir merkez bularak maksimum 6 seansta tüm cilt sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Yüzde kılcal damar tedavisi videosu ile ne denli rahat bir şekilde operasyonun gerçekleştiğini görebilirsiniz. İnsan sağlığına hiçbir zararı olmadığı gibi kısa vadede sonuç veren, 3 seans sonucunda gözle görülür olumlu etkilerini gösteren tedavilerdir.

Yüzde Kılcal Damar Tedavisinin Fiyatları

Yüzde kılcal damar tedavisinin ücreti belirli bir standardı aşabilir. Aslında burada fiyat konusunun bir adım geride düşünülmesi gerek. Çünkü yüzümüz bizi dış dünyaya açan bir kapıdır. Yanlış bir uygulamayla ciddi ve kalıcı hasarlar almamız olağan olur. Aynı zamanda yüzdeki kılcal damarların tedavisi fiyat açısından SGK anlaşmaları ile daha makul seviyelere gelmiştir.

Özellikle de SGK ile anlaşmalı kılcal damar tedavisi yapan merkezler sayesinde cüzi miktarlarla lazer olmak mümkündür. Şu an için fiyatların 500 TL ile başladığını söyleyebiliriz. Fakat üst sınırın kliniğin teknolojik donanımı, yeterliliği, uzman kadrosu ve konumu ile doğrudan alakalı olduğunu söylemek zorundayız.

Üstelik uygulanacak tedaviden önce cilt analizinizin yapılması, dermatolojik bir tedaviye gerek olup olmadığı, kılcal damarların sağlığı gibi etkenler göz önünde olacaktır. Yani muayene olmadan alacağınız hiçbir fiyatın gerçekten sizin operasyonunuz için geçerli olmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Genelde sırf bu yüzden Suna Dumankaya gibi bitkisel tedavi uzmanlarının önerileri gündeme gelmektedir. Fakat bitkisel tedavi denildiğinde ilk akla gelen Suna hanım dahil olmak üzere tüm kürlerin doktora danışılarak kullanılması tavsiye edilir.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

© 2017-2024 – Kan damarları ve Hastalıkları

Bu sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirme amaçlıdır! Anlatılan tedavi yöntemleri, ilaç isimleri ve beslenme önerileri doktor ve diyetisyen kontrolü olmadan uygulanmamalıdır. İletişim ve Reklam Formu