Yüzdeki Kılcal Damarların Tedavi Öncesi ve Sonrası Durumu

Yüzde kılcal damar çatlamalarının yarattığı estetik problemin çözümü günümüz teknolojisiyle sağlanabilmektedir. Lazer tedavisiyle yüzde görünen damarlara müdahale edilebilir.

Yüzde kılcal damarların çatlaması durumunda tedavi seçeneklerinden birisi lazerdir. Bu metodun insan sağlığına hiçbir zararı olmadığı gibi RF(Radyo Frekans) tedavisi de tercih edilebilir.

Yüzde Kılcal Damar Çatlamalarına Lazer Tedavisi

Yüzde kılcal damar çatlaması sonucunda estetik olmayan bir görünüm ortaya çıkabilir. Estetik uzmanlara göre kılcal varis olarak adlandırılabilecek bu durumda damar boyutlarında bariz bir genişleme saptanır. Görüntüleme birimlerinde net bir şekilde gözlemlenen bu genişlemelerde bazen güneş ışınları bazen ise kullanılan ilaçlar etkindir. Tabi ki burada yaşlanma en büyük faktör olarak karşımıza çıkıyor.

Yüzdedeki kılcal damarların çatlamasına tedavi seçeneği olarak lazer önerilmektedir. Lazer ışınlarının dalga boylarının hemen her bölgede farklı şekilde ayarlanarak pozitif sonuçlar alındığını biliyoruz. Genelde burnumuzun kenarında, yanak bölgelerinde, çene kısımlarında ve göz çevresinde net bir biçimde pigment farklılıklarına rastlanabiliyor. Bazen mavi bazen ise mora çalan bir renk gözlemlemek mümkün oluyor.

Kılcal damarlar içerisinde bulunan alyuvarlara ışın isabet ettirildiğinde harekete geçerek emilim sağladığı görülmüştür. Böylece tıkanmış, genişlemiş veya diğer damarlar gibi sağlıklı olmayan damarların bir reaksiyona girerek iptal edilme işleminin tanımını yapabiliriz. Çoğu zaman yüzde kılcal damar tedavisi için Ankara, İzmir ve İstanbul gibi büyük şehirler gündeme geliyor. Oysa artık Türkiye’nin dört bir noktasında lazer klinikleri hizmet veriyor.

Yüzdeki Kılcal Damar Çatlamalarına Lazer Tedavi Fiyatları

Yüzdeki Kılcal Damaların Tedavisi

Yüzdeki kılcal damarların lazer tedavisi ile ortadan kaldırılması için belirli bir ücret ödemek zorundasınız. Son dönemlerde SGK ile anlaşmalı olan kurumlar lazerle yüz estetiği noktasında da çözüm sunmaya başladı. Tabi ki bunun belirli bir orana kadar olduğu aşikâr.

Lazer yapılan bölge Fiyat aralıklar
Yüzde Küçük Kılcal Damar Çatlamaları 500-2.000 TL
Yüzde Kılcal Damar Varisleri 2.000-8.000 TL

Yukarıda yer alan fiyat aralıklarının minimum ve maksimum seviyeleri devlet hastaneleri ile başlayarak özel kliniklere kadar uzanan bir skalayı kapsamaktadır. Mevcut damar çatlakları saptanmadan, bölge belirlenmeden ya da uygulanacak tedavinin türü belli olmadan fiyat konusunda net bir şeyler söylemek yanlış olacaktır.

Birçok lazer kliniği ücretsiz muayene ile yüzünüzde ve cildinizde damar çatlaklarının tespitini sallıyor. Haliyle hem lazer tedavisinin hem de daha sağlıklı bir cilt için yapılabilecek ek tedavilerin ücretlerini bu noktada size bildiriyorlar. Dilerseniz ücretsiz muayene sonrası tedavi olmadan hayatınıza devam edebilirsiniz.

Burada lazerle yüzdeki kılcal damar tedavisi fiyatları hakkında söylenebilecek tüm tutarlar yanlış bir bilgi paylaşımına sebep olabilir. Hepimizin cildi, damar sağlığı ve diğer dermatolojik normları farklı olabilir. Aynı şekilde SGK ile anlaşmalı kurumlarda %50’ye varan geri ödemeler söz konusu oluyor. Yani 5.000 TL’lik bir yüze lazer tedavisi sonrası ödeyeceğiniz tutarın 2.500 TL dolaylarında olacağını vurgulayabiliriz.

Yüzde Kılcal Damarlar İçin Lazer Tedavisi ve Sonrası

Yüzde kılcal damar tedavisi uygulanırken hastanenin teçhizatları, kullandığı teknolojik donanım, müdahale edebilme yeterliliği ve operasyonu yapan kişinin uzmanlığı önemli bir yer kaplıyor. Kılcal damarların 0,1 mm seviyesinden 1 mm seviyesine kadar uzanan bir yelpazede genişleme gösterdiğini söylemek gerek. Ufak bir boyut gibi görünse de normalde olması gerekenin 10 ile 15 katı arasında bir büyümeden söz etmekteyiz.

Haliyle kılcal damarlarda çatlamaya lazer tedavisi uygulanmadan evvel bunların tümünün saptanması gerekmektedir. Mevcut operasyon sorunlu ve estetik dışı bir görünüm sağlayan damarların iç yapısında bulunan alyuvarlara lazer ışını göndermeyi amaçlar. Ardından harekete geçen organizmalar sorunlu damarı kapatarak farklı bir yoldan ilerlemeye devam eder. Tıkalı olan ve büyüyerek kötü bir görünüme yol açan damar kalıntısı ise yok olmuş olur.

İstanbul’da veya Ankara’da yüzde kılcal damar tedavisinin lazer ile yapılırken farklı fiyat politikalarıyla karşınıza çıkacağını görebilirsiniz. İlk olarak akla gelen endişelerin başında yüze lazerle kılcal damar tedavisi yaptıranların yan etkilerle karşılaşıp karşılaşmadıkları yer alıyor. Fakat zararları yönünden gayet temiz bir tedavi olduğu için hızla yayılarak 20 yıldır geliştirilmeye devam ediliyor. Tedavinin ortalama 2 ile 6 seans sürebileceği öngörülürken seans uygulamasının ardından günlük hayatınıza devam etmenizde sakınca olmuyor. Maksimum 2 gün morarma gibi kısmi reaksiyonlar görülme ihtimali doğacaktır.Kullanıcı Yorumları ve Oyları 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

© 2017-2024 – Kan damarları ve Hastalıkları

Bu sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirme amaçlıdır! Anlatılan tedavi yöntemleri, ilaç isimleri ve beslenme önerileri doktor ve diyetisyen kontrolü olmadan uygulanmamalıdır. İletişim ve Reklam Formu