Yüzdeki Kılcal Damarlara Özel Maske Tarifleri ve Uygulanışları

Yüzde kılcal damar maskeleri için farklı doğal besinlerden faydalanmak mümkündür. Bilhassa yüze faydalı olan bitkisel yağlar ve meyveler sık sık tercih edilen cilt maskelerinin ana malzemeleridir.

Yüzdeki kılcal damarlar birçoğumuz için ciddi sorunların başında gelir. Çünkü yüzümüz ikili ilişkilerde en önemli noktadır.

Yüzde Kılcal Damarları Önleyen Maske Tarifi

Yüze Maske

Yüzde kılcal damar çatlamaları sebebiyle meydana gelen koyulaşmış damar görünümlerine alışığız. Özellikle hava değişimleri, çevresel faktörler, kimyasal ve kozmetik ürünler bunu tetikleyen faktörler arasındadır. Yine yüzümüzde kılcal damarların çoğunlukla yoğun oldukları burun çevresinde fazlalaştığını görmeniz mümkün. Yanaklarda kırmızılaşan veya daha farklı pigmentlerle ortaya çıkan kılcal damar görünümlerini önlemek için gayet basit tarifler uygulayabilirsiniz.

Cilt maskesi uygulayarak cilt üzerinden belirgin olan damar yapılarının estetik dışı görüntüsünü önleyebilirsiniz. Kılcal damar maskesi ise bilhassa kadınların çok sık faydalandığı bir doğal tedavi metodudur. Düzenli uygulandığı zaman maskelerin ciddi anlamda işlevsel sonuçlar doğurduğunu söylemeliyiz. Yalnızca belirli bir periyot içerisinde sürekli olarak uygulamanız gerektiğini unutmayınız.

Damarlar yapı gereği tıkanmalar, pıhtılaşmalar ve işlevini yerine getirememe gibi durumlarla renk değiştirebilirler. Bu durum en çok kılcal damarlarda gözlemlenir ve dışarıdan kırmızı, yeşil, mavi veya mor renklerde görünmesi dışında hiçbir soruna işaret etmez. Damarlar estetiğinizi bozan bir görüntüye yol açıyorsa cilt maskesi kullanarak kılcal damarlarınızın görüntüsünü ortadan kaldırabilirsiniz.

Patatesle Kılcal Damar Maskesi

Kılcal damarları yok etmenin yolu patatesten geçiyor. Evde tükettiğimiz bir besinle yüz bakımı yapabilmek ise hem doğal hem de gayet uygun bir seçenek oluyor.

Patates Maskesinin Malzemeleri

Malzeme olarak 1 orta boy patates, bir avuç kadar papatya ve pamuk kullanılıyor. Burada pamukların yuvarlak olarak seçilerek gözlerinize konması koruma amaçlı oluyor.

Patates Maskesinin Hazırlanışı ve Uygulama

Patates maskesi ince bir biçimde soyulduktan sonra rendeden geçiriliyor. Adeta patates püresi kıvamına geldikten sonra direkt olarak yüzünüzde kılcal damarların belirgin olduğu yerlere koyabilirsiniz. Uyguladığınız bölgeler tamamlandığında 15 dakikalık bekleme süresi boyunca yüzünüze gazlı bez veya bir havlu koymanız daha etkin olmasını sağlayacaktır.

Papatyaları ise bir miktar suyun içerisinde kaynattıktan sonra temizleme toniği elde etmiş olacağız. Patateslerin yüzümüzde kalacağı süre 15 dakika. Bu sürecin ardından kaynattığımız papatya suyu ile yüzümüzü güzelce yıkıyoruz.

Yulaf Ezmesi ve Papatya Maskesiyle Yüzdeki Kılcal Damarlardan Kurtulabilirsiniz

Yüzünüzde belirgin bir hal alan kılcal damar izleri için doğal maske tarifi uygulayabilirsiniz. Yulaf ezmesi ve papatya bu aşamada olumlu sonuçlar için tercih edilebilir.

Yulaf Ezmesi ve Papatya Maskesi Malzemeleri

Bu tarifi yapabilmek için papatyayı un kıvamına getirmeniz gerekiyor. Bunun için rondo gibi parçalayıcılar kullanılabilir. Ayrıca bir yemek kaşığı yulaf ezmesi ve bir miktar zeytinyağı kullanılır.

Yulaf Ezmesi ve Papatya Maskesi Hazırlanışı ve Uygulanışı

Karıştırılan yulaf ezmesi ve papatya için kıvama gelebilmesi için zeytinyağı tercih ediliyor. Besleyici özleri ve cilde desteğiyle bilinen en önemli antioksidan olan zeytinyağının karışıma dahil olması ise jel kıvamını yaratıyor. Karıştırarak jel kıvamına geldiğinden emin olunuz.

Yüzünüze uyguladığınız bu maskenin kalması gereken süreç 15 dakikayı geçmemelidir. 15 dakika kaldıktan sonra ise soğuk su kullanarak bol bol yıkamanızda fayda var.  

Çilek ve Elma Maskesi

Birçok meyvenin yararlarını görmek için bol malzemeli bir cilt maskesi yapacağız.

Çilek ve Elma Maskesi Malzemeleri

Maske için öncelikle çilek, nişasta, ahududu, elma ve kereviz ihtiyacınız olacak. Evinizde olmayan malzemeler olabileceği için hepsinden az miktarda almanız bile yeterli olacaktır. Ağırlıklı olarak çilek kullanılacağını söylemeliyiz.

Çilek ve Elma Maskesi Hazırlanışı ve Uygulama

Mutfak robotu kullanarak malzemeleri ufak parçalara ayırabilirsiniz. 1 çay kaşığı kereviz, nişasta ve ahududuyu bir kaba atarak çilekleri ilave edin. Güzelce karıştırdıktan sonra ufak parçalara ayrılmış elmayı ekleyerek tekrardan karıştırın.

Karışımı uygulamadan evvel yüzünüzü güzelce yıkayın ve sürdüğünüz maskeyi ortalama 20 dakika kalacak şekilde bekletin. Sonra ılık su ile durulmaya özen gösterin.

Yüzdeki Kılcal Damarlara Baharat Yağı Maskesi

Yüzünüzdeki kılcal damalar için baharatların yararlarından faydalanabilirsiniz.

Baharat Yağı Maskesi Malzemeleri

Yalnızca kekik yağı, biberiye yağı, nane yağı ve üzüm çekirdeği yağı kullanarak bu muazzam maskenin tarifini yapmak oldukça kolaydır.

Baharat Maskesi Hazırlanışı ve Uygulama

Kekik, nane, biberiye ve üzüm çekirdeği yağlarını aktardan temin ettikten sonra tümünü eşit miktarda karıştırmanız gerekiyor. Örneğin birer yemek kaşığı ölçü olarak belirlenebilir.

Uygulama aşamasında ise yalnızca kılcal damarların çok yoğun olduğu bölgelere sürülmelidir. Ortalama 15 dakika uyguladıktan sonra nemli veya tonikli pamukla yüzünüzü temizleyiniz.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 2,00 out of 5)
Loading...

© 2017-2024 – Kan damarları ve Hastalıkları

Bu sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirme amaçlıdır! Anlatılan tedavi yöntemleri, ilaç isimleri ve beslenme önerileri doktor ve diyetisyen kontrolü olmadan uygulanmamalıdır. İletişim ve Reklam Formu