Suna Dumankaya’dan Yüzdeki Kılcal Damarlar İçin Tedavi Yöntemleri

Ünlü güzellik uzmanı Suna Dumankaya tarafından; yüzdeki kılcal damarlar için hazırlanan bitkisel çözümler ve özel kürler sayesinde; estetik olarak sizi rahatsız eden ayrıntılardan kurtulabileceksiniz.

Suna Dumankaya Yüzdeki Kılcal Damarlar İçin Atkestanesi

Ünlü güzellik uzmanı Suna Dumankaya yaptığı çalışmalardan elde ettiği sonuçlarla at kestanesi kürünün; yüzün, burun kenarlarının, göz altlarının, yanakların üzerinde belirgin bir şekilde kendini gösteren kılcal damarların giderilmesinde başarılı olduğunu ispatlamıştır.

Suna DUmankkaya Kılcal Damar Tedavisi

Kılcal damar tedavisi konusunda olumlu sonuçlar alan, kimyasal birleşen içermeyen bitki kürleri günümüzde alternatif tıp olarak hayatın içine yerleşmiş bulunmaktadır. At kestanesi kürü düzenli uygulamada ciltte bilhassa kılcal damar tedavisinden olumlu sonuçlar vermektedir. İçinde “aescin” adı verilen at kestanesi; bu madde sayesinde kılcal damarların esnekliğini sağlamakta ve damarları güçlendirmektedir.

Suna Dumankaya Kılcal Damar Tedavisi

Suna Dumankaya’nın  yüzde bulunan kılcal damarların tedavisi için hazırladığı at kestanesi yağı ve at kestanesi losyonu ile yapılan kürler; istenmeyen bu damarların giderilmesinde oldukça başarılı sonuçlar almaktadır.

Atkestanesi Yağı

Hazırlanışı oldukça kolay olan bu bitki küründe atkestanesiniin üzerini çevreleyen kabuk kullanılmaktadır.

AT kestanesi yağı

  • At kestanesi kabuğu rendelenir ve bir kavanozun içine konur.
  • Üzerine çıkacak şekilde kavanoza saf zeytinyağı ilave edilir.
  • Yirmi gün boyunca güneşte bekletilen karışım akşamları iyice çalkalanır.
  • Yirmi gün sonunda süzülen yağ yüzde örümcek damarların bulunduğu kısma uygulanır.
  • Ortalama bir hafta içinde ciltte bulunan kılcal damarlar temizlenilir.

Suna Dumankaya Kılcal Damar Maskesi

Bitkisel kürler doğru kullanıldığında mucizeler yaratmaktadır. Suna Dumankaya tarafından hazırlanan ve formülü sizlere verilen bu bitki kürleri; sadece ciltteki istenmeyen örümcek damarlardan oluşan görünüm bozukluğunun azalmasına yardımcı olmakla kalmaz, yüzünüzün ve cildinizin de toparlanmasına yardımcı olur. 

Beyaz Kil Maskesi

Beyaz kil maskesinin tedavi edici bir etkisi bulunmamaktadır. Yüze uygulama sonrasında yüzdeki örümcek damarların oldukça azaldığını ve belli belirsiz fark edildiğini gözlemleyeceksiniz. Oldukça kolay hazırlanan bu maskeyi hazırlamak için tek ihtiyacınız üç emek kaşığı beyaz kil ve su olmaktadır.

Patates Maskesi

Rendenin en ince tarafıyla hazırlanan yarım patatesin rendesine üç ya da dört adet bademi de ilave ederek oluşan birleşimi rondo ile iyice ezerek karıştırın.  Elde ettiğiniz bu karışımın içine bir iki kaşık kantaron yağı ilave edip hazırlanan kürü, göz çevresini koruyarak bütün yüze sürün.  Yüzdeki örümcek damarlara iyi gelen bu özel kür yüzde en azla on beş dakika bekletip iyice yıkayın. Bu karışımı on günde bir yüzünüze uygulamanız gerekmektedir. Yüzünüzü yıkadıktan sonra nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin.

Şamdan Çiçeği Kürü

Cildi rahatlatarak sakinleştiren, yüzdeki örümcek damarların azalmasına yardımcı olan şamdan çiçeği kürünü hazırlamak oldukça kolaydır. Çay demlenir gibi; dört ya da beş adet şamdan çiçeğini alıp, küçük parçalara ayırarak kaynar suyun içine atıp demlenmeye bırakıyoruz. On on beş dakika demlendikten sonra hazır olan bu kürü soğutup hemen uygulamaya başlayabilirsiniz. Ufak bir pamuk yardımı ile kılcal damarlar üzerine sabah-akşam direk uygulanan bu kür sayesinde kısa sürede yüzdeki damar çatlaklarının azaldığını fark edeceksiniz. 

At Kestanesi Yağı

Atkestanesi kabuğu ve zeytinyağ ile hazırlanan bu doğal kürün ciltte bulunan örümcek damarların temizlenmesi ve yok edilmesinde olduğu şüphe götürmez. Her cilde uygun olan bu kürü hazırlamak da oldukça kolay. 

Dört ya da beş tane at kestanesi alınıp rendeden geçirildikten sonra üzerine saf zeytinyağı ilave edilir. On beş gün civarında bu özel kürün içinde bulunduğu kavanoz ara sıra çalkalanarak güneş ışığına maruz bırakılır.  On beş gün özümsenen bu yağ artık kullanıma hazırdır. Temiz cilde, direk kılcal damarların üzerine bir pamuk yardımı ile yavaş hareketlerle yedirilerek uygulanan bu kür hızlı bir tedavi yöntemidir. 

At Kestanesi Kremi

Örümcek damar tedavisinde mucize olarak nitelendirilen bu bitkisel kür, badem yağı ve at kestanesi ununun harmanlanması ile hazırlanıyor. İki kaşık at kestanesi ununa bir kaşık badem yağı ilave edip cildinize yumuşak ve uzun bir rahatlatıcı masaj eşliğinde uygulayın. Bu krem cildinizde bir saat kalmalı ve temizlemek için bir saatin ardından soğuk su ile yıkanmalıdır. Maksimum bir ay içinde yüzünüzdeki kılcal damarların mucizevi bir şekilde yok olduğunu göreceksiniz. 

Limon Suyu Maskesi

Bir kaç saniyede hazırlanan bu maskenin yüzünüzde yarattığı olumlu değişim sizi şaşırtacak. Bir limonun içine sadece bir çay kaşığı gül suyunu sıkarak iyice karıştırın. Yüzünüzde sorunlu olan bölgeye bir pamuk yardımıyla sürerek on dakika gibi bir süre bekleyip ılık su ile iyice durulayın. Düzenli kullanımda limon suyu kürünün istenmeyen kılcal damarların yok olmasına yardımcı olduğunu fark edeceksiniz. 

 Kullanıcı Yorumları ve Oyları 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

© 2017-2024 – Kan damarları ve Hastalıkları

Bu sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirme amaçlıdır! Anlatılan tedavi yöntemleri, ilaç isimleri ve beslenme önerileri doktor ve diyetisyen kontrolü olmadan uygulanmamalıdır. İletişim ve Reklam Formu