Kalp Damar Tıkanıklığı Sorununa İbrahim Saraçoğlu’ndan Bitkisel Çözüm

İbrahim Saraçoğlu kürleri arasında kalp ve damar tıkanıklıkları ciddi bir yer kaplıyor. Özellikle toplumun büyük sorunlarından olan bu duruma bitkisel metotlarla çare bulmaktadır.

Kalp damar sağlığımız için en önemli unsurlardan birisi beslenmedir. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen bitkisel kürler ise bunun sonucu karşılaşacağımız rahatsızlıkları minimal seviyeye indiriyor.

İbrahim Saraçoğlu Kalp Damar Tıkanıklığı Tedavisi

İbrahim Saraçoğlu tarafından kalp damar tıkanıklığı için verilen kür tarifleri tamamıyla doğal reçetelerdir. Kendi birikimlerinin sonucu olmasının yanı sıra yapılan araştırmalarla bunların doğrulandığını söylemek gerek. Tedavisi son derece yoğun bir süreci kapsayan önemli vakalardan birisi kalp ve damarlarının tıkanmasıdır. Bunu tetikleyen unsurlar arasında çok farklı noktalara değinebiliriz. Fakat doğanın bize armağanı olarak birçok doğal tarif söz konusu oluyor.

Genel anlamda herkesin şikâyetçi olduğu rahatsızlıkları listelediğimizde de kalp ve damar rahatsızlıklarının oldukça fazla görüldüğünü fark ediyoruz. Tabi ki burada sigara kullanımının artması ve sağlıksız beslenme formlarının gerçekten hayatımız için vazgeçilmez bir noktaya gelmesi önemli etkenlerdir. Aslında bitkisel tedaviden ziyade beslenmeyi düzene sokmak bile İbrahim Adnan Saraçoğlu tarafından önemli bir adım olarak görülüyor. Fakat beslenmenin vücudun ihtiyaçlarını karşılamasının ardından tıkanmış kalp damarlarını açmanın ve kan akışının daha rahat gerçekleşmesini sağlamanın bazı önemli ipuçları olduğunu savunuyor.

Maydanoz ve limon ikilisinin bir araya gelerek oluşturdukları mucizeye, her derde deva olan sarımsak ekleniyor. Bu karışımın içilebilir olması içinse hayat kaynağımız olan su ile karıştırılması öneriliyor. Bu kürün İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen aralıklarla tekrarlanması durumunda maksimum 15 günlük süre zarfında etkilerini görmeye başlayabiliyoruz.

İbrahim Saraçoğlu Kalp Damar Tıkanıklıkları İçin Kür Tarifi

sarımsak maydanoz ve limon suyundan kür

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından Kalp damar tıkanıklıkları için verilen bitkisel tedavi kürü devamlı uygulanmıyor. Aksine yılın belirli aralıklarında toplamda 3 seans olacak şekilde uygulayabilirsiniz. Seans denmesinin sebebi ise belirli bir düzene göre kullanılmasıdır.

Öncelikle kalp damar tıkanıklığına iyi gelen yiyecekler arasında yer alan alternatiflere göz atmakta fayda var.

  • Yeşil Çay

Yeşil çayın en etkin damar açan bitkiler arasında olması tesadüf değil. Gün içinde 2-3 fincan tüketerek kalp damar sağlığına olumlu etkilerini görebilirsiniz.

  • Sarımsak

Sarımsak başlı başına bir şifa kaynağı olmasının yanında kan akışına ciddi bir faydası bulunuyor. Düzenli olarak yemeniz halinde kan akışını stabil forma taşıdığı için damarların buna uygun bir pozisyon aldığı gözlemlenmektedir.

  • Zerdeçal

Zerdeçal doğal olarak kök şeklinde satın alınabilen bitkiler arasındadır. Toz halinden ziyade bu şekilde temin ederek çayını demlemeniz öneriliyor.

  • Ispanak

Demir içeriğinden ziyade nitrik oksit açısından zengin olması kalp sağlığı için önemli bir alternatif olmasını sağlıyor. Burada da düzenli kullanım önem arz ediyor.

Aynı zamanda Nar, Avokado, Kuşkonmaz, Elma ve Brokoli gibi yiyeceklerin doktor tarafından tavsiye edildiğini unutmamanız gerek. Tam bu aşamada Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen kalp damar tıkanıklığı kürü devreye giriyor.

Malzemeler  
Sarımsak 1 Diş (İri)
Maydanoz 10 Tane (10 sap)
Limon Suyu 2 Kaşık (Taze Sıkılmış)
Su Yarım veya 1 bardak (Klorsuz)

Bu kürün hazırlanış aşamasında en dikkat edilmesi gereken nokta sarımsak ve maydanozun taze olması ile limonun o an sıkılmasıdır. Kesinlikle limon suyu veya daha önceden sıkılmış olan bir ürün kullanmamanız öneriliyor. Hazırlık aşamalarına geçtiğinizde maydanozu ve sarımsak dişini kabuğundan ayırarak mikserin içerisine atınız. Blender veya alternatif bir karıştırıcı cihaz kullanabilirsiniz. Tamamıyla kesilerek ufak parçalara ayrılması gerektiği için uygun olan her formda robot kullanılabilir.

İbrahim Saraçoğlu damar tıkanıklığı bitkisel kür tarifi verirken bilhassa robot konusuna değiniyor. Havanda dövmek, bıçakla kesmek veya bu aşamada farklı alternatifler kullanmak maalesef ki işlevsel sonuçlar vermiyor. Robottan ince ince kıyılarak maydanoz ve sarımsak özlerinin ufak parçalar haline gelmesi ve içeriğini kaybetmemesi gerekiyor.

Bu kürü hazırladıktan sonra uygulamayı üç aşamalı olarak yapmanız önerilir. Uygulanan bu aşamalarda her bir seansı 9 gün olarak tanımlayabiliriz.

  1. Sarımsak ve Maydanoz ile hazırladığımız kürü 3 gün kahvaltıdan 20 dakika önce tüketmelisiniz.
  2. gün başlayacağınız uygulamada sarımsak koymadan kürü hazırlayıp 3 gün boyunca tüketmelisiniz.
  3. gün olduğunda ise tekrardan sarımsak ve maydanoz ile hazırlayarak 3 gün tüketmeye devam etmelisiniz.
  4. Toplamda 9 günlük bu kullanımın ardından 3 gün ara vererek kullanmayınız.

Verilen mola ile beraber 12 günlük bir periyot görüyorsunuz. Bu süreci 3 kez tekrarladıktan sonra uygulamayı bırakınız. Yıl içinde iki kez uygulanabilir.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 votes, average: 2,50 out of 5)
Loading...

© 2017-2024 – Kan damarları ve Hastalıkları

Bu sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirme amaçlıdır! Anlatılan tedavi yöntemleri, ilaç isimleri ve beslenme önerileri doktor ve diyetisyen kontrolü olmadan uygulanmamalıdır. İletişim ve Reklam Formu