Varis Tedavisi İçin Gidilmesi Gereken Bölüm En İyi Varis Doktorları

Tedavi uygulaması ile ilgili başvurulması gereken bölüm konusunda kişiler oldukça kararsız kalmaktadır. Yanlış bölümlere başvurmak hastalık sürecinin gecikmesine etki etmektedir.

Varis Tedavisi İçin Hangi Doktora Gidilmeli

Varis son zamanları en sık rastlanan sağlık problemlerinden bir tanesidir. Genellikle hastalar varisle ilgili şikayetleri adına başvurmak istediklerinde hangi polikliniğe başvuracağını bilmemektedir. Varis için başvuruda bulunacak olan bölümler iç hastalıkları bölümüdür. Hastanelerde ve sağlık ocaklarında dahiliye bölümleri bulunmaktadır. Doktor ve hastane seçimini doğru bir şekilde yapabilme adına uzman doktor seçmeniz gerekir. Profesyonel bilgi ve deneyime sahip olmayan kişiler sizlere sadece ilaç ve varis çorabı kullanmanızı önererek sizleri gönderecektir. Her ne kadar bu ürünlerin kullanımı zaman içerisinde varisin sebep olduğu şikayetleri azaltacak nitelikte olsa da tedaviye yönelik herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Bunun için her zaman doğru bir tedavi tekniği ile doktor seçiminizi doğru bir şekilde yapmalısınız. Aksi takdirde hastalığınız ötelenecektir.

Varis hastalarının başvuruda bulunması gereken poliklinik kalp damar cerrahisi uzmanı olmalıdır. Tedavi konusunda tedavi şeklinizi nitelendirme konusunda daha iyi noktaya ulaşabilmeniz adına bu bölümü seçmeniz en doğru seçim olacaktır.

Hastalık Sürecinde Ne Zaman Doktora Gidilmeli

Bacakta oluşan ağrılar

Varis oluşumunun yanı sıra kişilerde rahatsızlık belirtisi yaratan konulardan bir tanesi de estetik görünümün yanı sıra bacak bölgesinde oluşan ağrılardır. Her ne kadar varislerin oluşturduğu görüntüler kişilerde herhangi bir olumsuz etki teşkil etmese de ağrıların yoğun bir şekilde bacak bölgesine yayılması kişinin üzerinde olumsuz etki yaratan durumlardan bir tanesidir. Özellikle akşam saatlerinde gün içerisinde meydana gelen ağrıların yanı sıra daha baskın belirgin ağrılar meydana gelmektedir.

Kaşıntı

Kalın ve orta nitelikte olan varislerde genellikle kaşıntı sık rastlanan şikayetlerdendir. Özellikle şiddetli şekilde meydana çıkan kaşıntılar yara oluşumuna sebep vermektedir. Bunun sonucunda da kanamalar meydana gelir. Kaşıntı ve benzeri durumlar söz konusu olursa o vakit doktora başvurmanız gerekir.

Kanama

Hastalığın ilerleme kaydetmesi üzerine cilt yapısında meydana gelen sertleşme ve renk değişiminin sebep olduğu kanamalar ortaya çıkmaktadır. Cilt yapısı bir nevi deforme olmaktadır.

Kramp

Damarsı görünümlerin artması üzerine bacakta meydana gelen etkileşimlerden ve rahatsızlık belirtilerinden bir tanesi de kramptır. Özellikle geceleri meydana gelen kramplar oldukça rahatsız edicidir.Ayak varisi, bacaklardaki varis, iç varis ve tüm çeşitler için başlangıç olarak kalp damar cerrahisi doktoruna gidilmeli. Daha sonrasında farklı işlemler ve yönlendirmeler için doktor bizlere bilgilendirmede bulunmaktadır.

Varis Hastaları Hangi Bölüme Gitmeli

Hastaların başvuracağı alanlardan bahsedecek olursak aslında vücudunda varis bulunan hastaların başvurması gereken bölüm fleboloji olmakta. Bu alanda hizmet vermekte olan kişilere de flebog adını vermekteyiz. Lakin bir çok hastanede fleboloji bölümü bulunmadığı için kişiler Kalp ve damar cerrahisi bölümüne başvurmaktadır. Varis tedavisi ile ilgilenen kişiler teknolojik olarak her bilgiye sahiptir. Cerrahi alanında da uzman olan doktorlar varis tedavisi ile ilgili en doğru kararı verecek kişilerdir.

Hastalığın ilerleme düzeyi göz önünde bulundurularak tedaviye başlanmaktadır. Tedavide kullanılan yöntemleri sıralayacak olursak;

Radyo frekans, pake exizyonu, ameliyat, lazer, köpük tedavisi ve daha bir çok alternatif neticesinde varis tedavisi uygulanabilmektedir.

Varis tedavisinde hangi doktora gidilir diye net bir cevap verecek olursak kişi ilk olarak muayene olmak için kalp ve damar cerrahisi bölümünden randevu almalıdır. Sonrasında doktor seçiminde bulunmalı ve tedavi süreci başlaması ile ilgili süreçte yaşanan her durum gözetilmeli.

Varis Doktoru Önerileri

Profesyonel kavramda tedavi olabilmeniz adına doktor tavsiyelerini değerlendirmeli ve seçiminizi doğru şekilde yapmalısınız. Çünkü sağlık ocağı ve polikliniklerde muayene olduğunuz doktorlar uzmanlık alanı olmadığı için sizi geçici olarak rahatlatacak ilaçlar ve önerilerde bulunacaktır. Bunun için bölümünden ve bölümüne münasır profesyonel bir tercih yapmanızı öneririz.

Mehmet Kurtoğlu

Varis doktoru Mehmet Kurtoğlu Anabilim dalı Genel Cerrahi olan doktordur. 1979 yılında mezun olan uzman hekim alanında damar cerrahisi alanında uzmandır.

Prof. Dr. Ahmet Akgül

Uzmanlık alanı Kalp hastalıkları ve Cerrah olan Ahmet Akgül varis tedavisi için başvurabileceğiniz profesyonel doktorlardan bir tanesidir. Hasta yorumlarından yola çıkarak şunu söyleyebiliriz ki en kısa sürede verimli sonuca ulaşabileceğiniz bir hastalık süreci geçirebilirsiniz. Ayrıca başarı ödülleri ile modern ameliyatlar ve ameliyatsız bir çok alanda yetkinlikleri bulunmaktadır.Kullanıcı Yorumları ve Oyları 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

© 2017-2024 – Kan damarları ve Hastalıkları

Bu sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirme amaçlıdır! Anlatılan tedavi yöntemleri, ilaç isimleri ve beslenme önerileri doktor ve diyetisyen kontrolü olmadan uygulanmamalıdır. İletişim ve Reklam Formu